Kamudan Ucuz Fiyata 2. El Araç Satışı! Listedeki Arabalar 19 Bin TL, 27 Bin TL ve 46 Bin TL'ye Satışa Çıkarıldı

Harran Üniversitesi kendisine ait olan ve ekonomik ömrünü doldurmuş araçları satışa çıkardı. İkinci el araçlar için fiyat listesini açıklayan kurum, satış rakamlarını 19 bin TL'den başlayan fiyatlar olarak duyurdu.

Kamudan Ucuz Fiyata 2. El Araç Satışı! Listedeki Arabalar 19 Bin TL, 27 Bin TL ve 46 Bin TL'ye Satışa Çıkarıldı
Harran Üniversitesi 7 farklı aracı satışa çıkardığını duyurdu. 1999 model, 2000 model ve 2003 model araçları satacağını ilan eden üniversite bu araçlar için ihale düzenleyecek. Açık artırma için belirlenen ilk fiyatlar ise 19 bin TL'den başlıyor.

Araç almak isteyenler için düşük fiyata araç alma fırsatı sunan Harran Üniversitesi'nin duyurusunun detayları, araçlara dair özellikler ve satış fiyatları sizlerle.

19 BİN TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA 2. EL ARABA SATIŞI

Harran Üniversitesinin yayımladığı duyuruda, aşağıda emlak365.com olarak aktardığımız tablo bulunuyor. Bu tabloda bildirilen özellikler ile araçlar satılacak. Üniversite yönetimi satışların ne zaman, nerede ve nasıl yapılacağına dair açıklamada bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada, "Özellikleri yazılı 7 (yedi) adet araçın satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45 inci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile hizalarında gösterilen gün ve saatte Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Mardin Yolu Üzeri Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Merkezi Derslik binasının zemin katında bulunan 1 nolu amfi salonunda teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır." bildirildi.

ARAÇLARIN ÖZELLİKLERİ VE SATIŞ RAKAMLARI

Söz konusu listeye göre satışı yapılacak 7 aracın 3 tanesi otomobil vasfında bulunuyor. Bir araç R. Otobüs geri kalan 3 araç ise kamyonet vasfında yer alıyor. Araçların markaları Renault Clio-Symbol, Ford Transit, Peugeot Boxer, Fiat Otoyol, Renault Clio, Mazda B-2500 olarak açıklandı. Araçlar 1995, 1996, 1999, 2000 ve 2003 modeller.

Fiyat ListesiARAÇLARI ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

Yukarıda tabloda yer alan satış fiyatları üzerinden ihaleye katılmak isteyen ve araçları almak isteyenler 21 Nisan ile 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek ihaleler için başvuru yapacaklar.

Başvuru yapılması için ilk işlem Harran Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı biriminden ihale şartnamesinin alınması.

Şartnamede yer alan şartları taşıyan vatandaşlar her araç için ayrı ayrı bildirilen başvuru ücreti (geçici teminat bedelini) ödeyecekler. Ardından şartnamede bildirilen evrak listesi ile Harran Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı birimine başvurularını yapacaklar.

BAŞVURULARIN ARDINDAN İHALEYE KATILACAKLAR

Listede yer alan her bir araç için ayrı ayrı ihale düzenlenecek. İhalelere 21 Nisan ile 22 Nisan tarihinde olacak. İhalelere katılanlar ihale kapsamında tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi verenler araçları alacaklar. Kurum araç alım satım sürecinde ki masraflara ilişkin "Satışı yapılacak araçların KDV, vergi, resim ve harç, tescil, sigorta vb. tüm gider/masrafları alıcıya aittir." açıklamasında bulundu. İsteklilerin bu hususu göz önünde bulundurması gerekiyor.
Yorumlar (0)