Kanun Teklifi Mecliste: Özel Sektörde Çalışanlara, Asgari Ücretlilere 2021 Yılında 2 Bin 825 TL Bayram İkramiyesi Müjdesi Verilecek Mi?

Özel Sektör İşyerlerinde Çalışan İşçilere Bayram Harçlığı Ödenmesi Hakkında Kanun Teklifi meclise sunuldu. Meclise sunulan kanun teklifi kabul edilirse milyonlarca asgari ücretli çalışanlara 2021 yılında bayram ikramiyesi müjdesi gelecek mi, asgari ücretlilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, asgari ücretli çalışanlara bayram ikramiyesi verilecek mi, asgari ücretliye bayram müjdesi mi geliyor?

Kanun Teklifi Mecliste: Özel Sektörde Çalışanlara, Asgari Ücretlilere 2021 Yılında 2 Bin 825 TL Bayram İkramiyesi Müjdesi Verilecek Mi?

Asgari ücretli çalışanlar ve özel sektörde çalışan milyonlarca kişiyi heyecanlandıran bir gleişme yaşandı. Özel Sektör İşyerlerinde Çalışan İşçilere Bayram Harçlığı Ödenmesi Hakkında Kanun Teklifi meclise sunuldu. 

Sunulan kanun teklifi meclis komisyonunda görüşmelere açılırken teklif üzerindeki görüşmeler olumlu sonuçlanır ve TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşırsa emeklilere ödenen bayram ikramiyesi bundan sonra Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı döneminde özel sektör çalışanları ile asgari ücretli çalışanlara da ödenecek. 

ASGARİ ÜCRETLİLERE, ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞANLARA BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Meclise sunulan kanun teklifi komisyona gelirken milyonlarca özel sektör çalışanını da heyecanlandırdı. Verilen kanun teklifinin kabul edilmesi ve yasalaşması durumunda özel sektörde çalışan kişiler de Ramazan ve Kurban Bayramı döneminde ödenen bayram ikramiyesi hakkından yararlanmaya başlanacak. 

Koronavirüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanmadan olumsuz etkilenen vatandaşlar süreçte asgari ücrete yapılan yüzde 21 oranındaki zammın da yetersiz kaldığını belirterek en azından kendilerine verilecek olan bu ikramiye ile bayram öncesinde destek alacaklarını belirterek kanunun onaylanmasını talep etti. 

Kanun teklifinin yasalaşması halinde özel sektörde çalışan işçilere de bayram döneminde ilave tediye ödenmesine hükmedilmiş olacak. Emeklilere bayram ikramiyesi bin TL olarak ödenirken kanun teklifinin yasalaşması halinde işçilere ise bir asgari ücret tutarı rakamına denk gelen tutarda bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. 

Yani 2021 yılında kanun teklifinin yasalaşması halinde asgari ücretli çalışan kişiler Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesinde 2 bin 825 TL bayram ikramiyesi alacaklar. İşçilere işyerinde bayram öncesinde bayram harçlığı ödemesi yapılıyorsa bu işçiler kapsam dışında tutulacak ve iki ikramiye ödemesi yapılmayacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)