Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı! Yeni Maliye Bakanı Belli Oldu

10 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeni Hazine ve Maliye Bakanı belli oldu.

Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı! Yeni Maliye Bakanı Belli Oldu

10 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeni Hazine ve Maliye Bakanı belli oldu. Berat Albayrak'ın istifasının ardından Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan getirildi.

10 Kasım tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile yeni Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine kimin atandığı belli oldu. LÜTFİ ELVAN YENİ MALİYE BAKANI OLDUHazine ve Maliye Bakanlığı görevine Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Lütfi Elvan getirildi. İşte Resmi Gazete'de Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı

Berat Albayrak'ın İstifası Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Kabul EdilmiştiHazine ve Maliye Bakanlığı görevindeyken sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile görevinden istifa ettiğini duyuran Berat Albayrak'ın bu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmişti. Berat Albayrak'ın istifa kararına gerekçe olarak sağlık sorunları gösterilmişti.Yeni yayımlanan Resmi Gazete kararı ile yeni Bakan oldu. LÜTFİ ELVAN KİMDİR?Lütfi Elvan, 12 Mart 1962'de Karaman Ermenek'te doğdu. Baba adı A. Nuri, anne adı Samiye'dir.Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacı; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Leeds Üniversitesinde maden ve yöneylem araştırması alanında, ABD'de Delaware Üniversitesinde ekonomi dalında yüksek lisanslarını yaptı.Etibank'ta yüksek mühendis olarak göreve başladı. DPT'de planlama uzman yardımcısı, uzmanı, Kalkınmada Öncelikli Yöreler Daire Başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.23. dönemde Karaman milletvekili seçildi. 23. dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanlığı, Türkiye Macaristan Dostluk Grubu Başkanlığı ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Türkiye Temsilciliği görevlerinde bulundu. 24. dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, Antalya milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde, Mersin milletvekili seçildi.

64. hükümette Reformlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak kabinede yer aldı.

65. hükümette Kalkınma Bakanı olarak kabinede yer almıştır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.Emlak365.com


Yorumlar (0)