Karar Verildi, Anlaşma İmzalandı! 6 Bin Memur İçin Yüzde 27 Maaş Zammı, Yıllık 7.150 TL Ek Ödeme!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 6 bin memur için zam kararı verildi. Belediye ve Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sona erdirildi. 

Karar Verildi, Anlaşma İmzalandı! 6 Bin Memur İçin Yüzde 27 Maaş Zammı, Yıllık 7.150 TL Ek Ödeme!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurlar için yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında süren toplu iş sözleşmesindan anlaşma çıktı.

YÜZDE 27 MAAŞ ZAMMI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT Genel Müdürlüğü ve İZSU Genel Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 6 bin memur için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme göreği memurların maaşlarına yüzde 27 zam yapılacak. 

Memurların toplu iş sözleşmesi imza törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürü Erhan Özsoy, İzsu Genel Müdürü Aysel Özkan, Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Buse Engin katıldılar. 

Memur toplu iş sözleşmesi imza töreninde bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Çalışan arkadaşlarımızla birbirimizi anlayıp dinleme noktasında çok iyi bir yol aldık. Bu toplu iş sözleşmesi de bunun bir göstergesidir. Bunu muhafaza etmeye gayret göstereceğiz. Burada herkesin yüzünü güldüren bir sonuç ortaya çıktı. Gönlümüzden daha yüksek bir zam vermek geçiyor ama inşallah o günler de gelecektir. Personelimiz huzurlu ve güler yüzlü oldukça vatandaşımız da daha iyi hizmet alacaktır.” dedi. 

EK ÖDEMELER BELİRLENDİ

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurlar için yapılan yüzde 27 maaş zammının ardından sosyal haklar konusunda da gelişmeler yaşandı. Memurların aylıklarına ilave olarak sosyal denge tazminatı olarak 2.150 TL belirlendi. Memurlara 1 Mayıs'ta, 29 Ekim'de, Ramazan Bayramı'nda ve Kurban Bayramı'nda 1.000 TL ikramiye verilecek. Bunun yanındaAralkık ayında da memurlara 1.000 TL yakacak yardımında bulunulacak.

Yorumlar (0)