Kaymakamlık 2020 Ekim Yardımları: Gıda, Giyim, Eğitim, Barınma, Yakacak

Kaymakamlıklar vatandaşlara çok sayıda alanda destek ve yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Kaymakamlıkların 2020 Ekim döneminde vatandaşlara sundukları yardım destek ödemelerini tek tek sizlerle paylaşıyoruz. İşte Kaymakamlıkların Ekim ayında sundukları tüm yardım ödemeleri ve bu yardımlar için başvuru işlemleri.

Kaymakamlık 2020 Ekim Yardımları: Gıda, Giyim, Eğitim, Barınma, Yakacak

Geliri olmayan, sosyal güvencesi bulunmayan, düşük gelirli olan, yaşlı, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara bulundukları ilçelerde ki kaymakamlıklar bazı destek ve yardımlar sağlıyorlar. 

Kaymakamlıklar bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile birlikte sağlanan bu destek yardım ödemeleri vatandaşların ihtiyaç duydukları her alanda ödeniyor. Bu yardım ödemelerinin neler olduğunu ve başvuruların nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. 

2020 EKİM DÖNEMİ KAYMAKAMLIK YARDIMLARI BAŞVURU AŞAMALARI

Kaymakamlık yada kaymakamlıklar bünyesinde çalışmalarına devam eden sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yardım başvurularını bizzat yapabilirsiniz. 

Bu yardım ödemelerinde başvurular için kurumlara giden vatandaşlara gelir testi uygulanıyor. Daha sonra hangi alanda yardım talep ediliyorsa başvuru formu oluşturuluyor. Başvuruların yazılı ve şahsen yapılmasının ardından ise inceleme süreci başlıyor. 

Kaymakamlıklar ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tüm bu sürecin ardından vatandaşlara yardım onayı verilmesi durumunda gerekli destek programını oluşturuyorlar. Oluşturulan bu program kapsamında ödemeler, destekler vatandaşlara ulaştırılıyor. 

HANGİ ALANLARDA DESTEK ALINABİLİR? KAYMAKAMLIK YARDIMLARI

Kaymakamlıklar haberimizin başında da belirttiğimiz gibi çok sayıda alanda destek ödemesi sağlıyorlar. Bu destek ödemelerine ilişkin liste ise şu şekilde;

* Yakacak Yardımları,  Barınma Yardımları, Eğitim Yardımları, Gıda Yardımı, Giyim Yardımı, Sosyal Destek Yardımları (Bir Defaya Mahsus Para veya Periyodik Nakit)

* Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY), Şartlı Sağlık Yardımı (ŞSY),

* Engelli İhtiyaç Yardımları, Afet Destek Yardımları, Proje Destekleri, 2022 Yaşlılık Maaşı, 2022 Engelli ve Engelli Yakını Aylığı

Emlak365.com