EKONOMİ

Kazanç Tablosu Değişti! Altın, Dolar, Euro Kar Zarar Oranları

2021 yılının ikinci haftasında haftalık kar zarar oranları belli oldu. Altını olanlar, dolar birikimi yapanlar yada parasını borsa da değerlendirenler için haftalık bazda kar zarar oranları haberimizde.

2021 yılının ikinci haftasında haftalık kar zarar oranları belli oldu. Altını olanlar, dolar birikimi yapanlar yada parasını borsa da değerlendirenler için haftalık bazda kar zarar oranları haberimizde.

Parasını, birikimi Türk Lirasında tutmayanlar için yatırım araçlarının bir haftalık değişim tablosunu hesapladık. Altını olanlar, altın borcu bulunanlar, düğün yapacaklar ile döviz birikimi yapanlar yine dolar, euro borcu olanlar için son rakamlar. 

ALTIN, DOLAR, EURO VE BORSA

Hafta genelinde para piyaasaları küresel piyasalardan gelen haberler ve koronavirüs salgın gelişmeleri ile yön buldu. 

ABD’de kongrede yaşanan olanlar, FED Başkanı Jerome Powell’dan gelen açıklamalar, koronavirüs salgınında aşılama çalışmaları gibi etmenler fiyatların değişiminde belirleyici etmenler oldular. Özellikle ABD’den gelen son haberler, mali teşvik gelişmeleri hem dolar kuru hemde altın fiyatlarında etkili oldu. 

Borsa

BIST 100 endeksi, en düşük 1.516,14, en yüksek 1.568,06 puanı gördükten sonra haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 1,05 azalarak 1.524,49 puandan tamamladı.

Altın Düşmeye Devam Ediyor

Altın fiyatları 2021 yılında değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Altın Ocak ayının ikinci haftasında da değer kaybı yaşadı. 

Haftabaşından haftasonuna kadar gram altın yatay bir seyirde devam etti. Haftaiçinde yaşananlar ve son işlem günü öncesi bir miktar geri çekilen bu hafta yüzde 0,05 kayıpla 443 TL’ye düştü. Cumhuriyet altını ise 2 bin 944 TL’ye geriledi. Geçtiğimiz hafta 720 TL olan çeyrek altın 719 TL’den kapanış yaptı. 

Dolar Yükseldi

Belli bir bant aralığında hareketli konumda bulunan dolar kuru, haftayı kazançla kapattı. Dolar kuru, Türk Lirası karşısında bu hafta yüzde 2.24 oranında değer kazandı. Dolar kuru haftanın son işlem saatinde 7.49 TL bandında yer aldı. Euro ise yüzde 0.82 kazançla 9.07 TL’den haftayı tamamladı. 

Emlak365.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir