EKONOMİ

Kazanç Tutarları Arttı! Günlük, Aylık, Yıllık Vadeli Mevduat Gelir Tablosu Tüm Bankalar

Vadeli mevduat kazanç oranları son yılların en yüksek seviyesinde bulunuyor. Bu dönemde birikimlerini günlük aylık veya yıllık olarak bankaların vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyenler için güncel oranları derledik. İşte banka banka güncel vadeli mevduat faiz oranları.

Vadeli mevduat kazanç oranları son yılların en yüksek seviyesinde bulunuyor. Bu dönemde birikimlerini günlük aylık veya yıllık olarak bankaların vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyenler için güncel oranları derledik. İşte banka banka güncel vadeli mevduat faiz oranları.

Ekonomi adına atılan Merkez Bankası adımları ve politika faiz oranlarına dair kararlar bankaların hem kredi faiz oranlarını hemde vadeli mevduat faiz oranlarını değiştirdi. Vadeli mevduat faiz oranları yükseldi ve birikimlerini bankada tutanlar için kazanç oranları arttı. Bu kapsamda bankalar bu alanda yarış içerisine girdiler. 

EN YÜKSEK KAZANÇ ORANI VEREN BANKALAR

Bankada parası olanların ilk tercihi 32 günlük vadeli mevduat hesabı ouyor. Birikimlerini 32 günlük sürelerde bankaların vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyenler için çok sayıda banka özel olanaklar sunuyorlar. Ocak 2021 itibariyle bankalar bu alanda bir yarışa girerken kazanç oranları son dönemlerde yükseldi. 

32 Günde En Yüksek Faiz Yüzde 18.00

Fibabanka müşterilerine Kiraz Hesap ile, Burgan Bank müşterilerine Dijital Mevduat Hesabı ile İNG Bank ise e-Turuncu Hesap ile müşterilerine yüzde 18.00 faizle vadeli mevduat getirisi sağlıyolar. 10.000 TL birikimi olan bir müşteri için yüzde 18.00 faiz oranı 32 günde 150 TL kazanç sağlar. 

Bu bankaların dışında 32 günlük en yüksek vadeli mevduat faiz oranına sahip bankalar ve oranları şu şekilde: Alternatif Bank VOV Hesap ile müşterilerine yüzde 17.75 faiz oranıyla kazanç sağlıyor. 10.000 TL’yi bu hesap üzerinden 32 günlük vadeli mevduata yatıran bir müşteri 148 TL kazanç sağlar. Odeabank tarafından sağlanan faiz oranı ise yüzde 17.50. Bu faiz oranıyla 10.000 TL’sini değerlendirmek isteyenler için ise 146 TL kazanç getirir. CEPTETEB ve HSBC Bank’ta müşterilerine yüzde 17.50 faiz oranı sunar. 

Devlet Bankalarının 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesapları

Devlet bankalarında 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında en yüksek rakam Vakıfbank’ta bulunuyor. Vakıfbank müşterilerine yüzde 16.50 faiz oranıyla 32 günlük vadeli mevduat kazancı sağlıyor. Halkbank’ın ilan ettiği faiz oranı yüzde 16.00 olurken Ziraat Bankası ise yüzde 15.50 faiz oranıyla 32 günlük vadeli mevduat kazancı sağlıyor. 

GÜNLÜK VE YILLIK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI KAZANÇ TABLOLARI

Birikimlerini 32 günlük vadeli mevduat hesabı yerine 8 günlük ve 360 günlük hesaplarda değerlendirmek isteyenler için sunulan en yüksek faiz oranları ile 10.000 TL’ye sağlanan kazanç tutarlarını tablo olarak aktarıyoruz. 

8 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Kazancı 

360 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Kazancı 

Kamu bankalarının ve özel bankaların vadeli mevduat faiz oranlarında en yüksek oranlar; 8 günlük vadeli mevduat için en yüksek faiz oranı yüzde 18.00 – 10.000 TL için kazanç tutarı 37 TL. 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 18.00 ve 10.000 TL kazanç tutarı 150 TL. Yıllık değerlendirmede ise; 360 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 18.00 kazanç tutarı 1722 TL.

Emlak365.com

/center>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir