KHK Sonrası Belediye İşçilerine Maaş, Hizmet Zammı ve İkramiye Müjdesi!

Belediye işçileri toplu iş sözleşmesi imzalamaya devam ederken Çubuk Belediyesi iştirakleri arasında yer alan firma ile belediye işçileri için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

KHK Sonrası Belediye İşçilerine Maaş, Hizmet Zammı ve İkramiye Müjdesi!

Belediye işçileri toplu iş sözleşmesi imzalamaya devam ederken Çubuk Belediyesi iştirakleri arasında yer alan firma ile belediye işçileri için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Atılan imza ile hem en düşük asgari ücret tutarı hem de ödenecek olan ikramiye sayısı arttırıldı.

Taşeron işçiler ve belediye personelleri tarafından yakından takip edilen toplu iş sözleşmeleri hakkında yeni açıklamalar ve imza haberleri gelmeye devam ediyor. EN DÜŞÜK ASGARİ ÜCRET RAKAMI 2021 YILINDA 3 BİN 728 TL OLDU! Çubuk Belediyesi, iştirakleri arasında yer alan Yeşil Çubuk Gıda İnşaat Ticaret AŞ ile Hizmet-İş Sendikası ve Çubuk Belediyesi Personel AŞ ile Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası (Öz Güven-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında 159 işçi ve 36 güvenlik personeli için maaşlarda iyileştirmeye gidildi. Atılan imzaların ardından Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş yapmış olduğu açıklamasında "İmzalamış olduğumuz toplu iş sözleşmesi kapsamında hizmet zammı, maaş zammı ve sosyal yardım olmak üzere çok sayıda yeni haklar verdik. Yapabileceğimiz tüm fedekarlıkları yaparak en düşük işçi maaşı tutarını 2 bin 513 TL olarak belirledik. Buna ek olarak yıllık ikramiye rakamını 17 yevmiye seviyesinden 27 yevmiye seviyesine yükselttik. Sosyal yardımlara da aylık bazda 215 liralık artışa gittik. Sosyal yardımlarda hesaplamaya dahil edildiğinde aylık ödenecek en düşük asgari ücret tutarı 3 bin 728 lira seviyesine çıkmış oldu" diyerek herkese hayırlı olmasını diledi. Hak – İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz yapmış olduğu açıklama ile işçiler için mevcut koşullar altında imzalanabilecek en iyi sözleşmeyi hazırladıklarını dile getirerek "Karşılıklı uzlaşmaya giderek toplu iş sözleşmesini güzel bir şekilde imza atmayı başardık. Bunun ne anlama geldiğini işçilerimiz maaşlarını aldıklarında görecekler. Bizimde belediye personeli olarak almış olduğumuz maaşın hakkını alın teri ile vermemiz gerekiyor. Cenabı Allah aldığımız bu ücretleri en güzel şekilde çalışarak, hizmet yaparak harcamayı nasip eylesin" dedi. Emlak365.com

Yorumlar (0)