Kıdemli Piyasa Analisti Açıkladı: Altın Fiyatları İçin Mucize Etkisi Beklentisi İle Mavi Dalga Uyarısı Geldi!

Altın fiyatları gelen anlık veri akışının etkisi ile dalgalı seyretmeye devam ederken Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya altın fiyatları için yeni tahminlerini açıkladı.

Kıdemli Piyasa Analisti Açıkladı: Altın Fiyatları İçin Mucize Etkisi Beklentisi İle Mavi Dalga Uyarısı Geldi!
Altın fiyatları gelen anlık veri akışının etkisi ile dalgalı seyretmeye devam ederken Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya altın fiyatları için yeni tahminlerini açıkladı. Altın fiyatları ne olur, altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?

Altın yatırımları dalgalı seyretmeye devam ederken hem elinde altını olanlar hem de altına yatırım yapmak isteyenler altın fiyatlarının ne olacağı yönünde araştırmalara devam ediyor. Özellikle de altın fiyatları hakkındaki uzman yorumları yakından takip ediliyor.

ALTIN FİYATLARI İÇİN MAVİ DALGA UYARISI GELDİ!

Altın fiyatları güne Merkez Bankası faiz kararı beklentisi ile yükseliş eğilimle başladı. İngiltere ve Avrupa Birliği arasında Brexit anlaşması için gelen haberler sonrasında altın fiyatları destek bularak yükselişe geçmişti.

Karşılıklı tavizler verilen anlaşma sürecinde sona gelinirken İngiltere'nin 2016 yılında almış olduğu Avrupa Birliğinden ayrılık kararı sonrasında resmi süreçte beklenen sona yaklaşıldı.

Dünya ekonomisi bir yandan yaşanan Brexit gelişmelerini takip ederken bir yandan da açıklanan koronavirüs vaka sayılarını ve mutasyon haberlerini takip ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya "Altın fiyatları, daha zayıf bir dolara zemin hazırlayan Brexit’ten destek buldu. Eğer ABD’deki mali teşvik paketi sarmalı çözülürse, altın kazançlarını artırabilir. Yatırımcılar Georgia’daki Senato seçimlerini yakından takip ediyor. Hala bir mavi dalga şansı var ve bu altın fiyatları için mucizeler yaratabilir" sözleri ile altın fiyatları hakkındaki beklentilerini dile getirdi.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, GRAM VE ÇEYREK ALTIN KAÇ TL?

Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesinde gram altın 461,35 TL alış ve 461,44 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

Çeyrek altın alış fiyatı 747,60 TL ve satış fiyatı 754,20 TL satış fiyatı seviyesine yükseldi. Ons altın fiyatı ise 1.876,88 dolar ve satış fiyatı ise 1.877,25 dolar seviyesinde uluslararası piyasada işlem görmeyi sürdürüyor. Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş eğiliminin devam edip etmeyeceğini ise koronavirüs vaka sayısı, aşı haberleri, mutasyon gelişmeleri ve ülkelerin ekonomik verileri belirleyecek.

NOT: Haberde yer alan ifadeler yatırım bankalarının analistleri tarafından açıklanmış olan değerlendirmeler olup, Emlak 365 olarak altın tavsiyesi verilmemiş, son dakika gelişmeleri paylaşılmıştır.
Yorumlar (0)