Kıdemli Piyasa Analistinden Altın ve Gümüş Fiyatları İçin Yeni Ralli Değerlendirmesi

Bir süredir düşüş gösteren gümüş ve altın fiyatları geri dönüş sinyali verdi.

Kıdemli Piyasa Analistinden Altın ve Gümüş Fiyatları İçin Yeni Ralli Değerlendirmesi

Bir süredir düşüş gösteren gümüş ve altın fiyatları geri dönüş sinyali verdi. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı, iç piyasada ise gram ve çeyrek alın fiyatları yükselişe geçti. Konu hakkında değerlendirme Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya tarafından yapıldı.

Piyasalarda yaşanan dalgalanma emtia fiyatları üzerinde de sert hareketlenmeler yaşanmasına neden olurken altın ve gümüş fiyatları da etkileniyor. Bir süredir sert bir şekilde düşüş eğilimi gösteren altın ve gümüş fiyatları uzun bir aradan sonra yükselişe geçti. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya altın fiyatlarının son iki ayın en düşük seviyesinden dönüş yaptığını belirterek yeni ralli sinyallerinin geldiğini iddia etti. ALTIN VE GÜMÜŞ FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR?Blomberg HT kanalına altın ve gümüş fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya Amerika'da Biden hükümeti tarafından açıklanması beklenen teşvik paketi beklentileri ile yükselişe geçtiğini belirterek "Altın Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık devasa teşvik paketiyle beraber son iki ayın en düşüğünden ralli yapmaya başladı. Ekonomik toparlanma zayıf ve daha fazla yardımın yapılacağına dair beklentiler artıyor" diyerek yeni ralli beklentisi oluştuğunu iddia etti. 

NOT: Burada yer alan bilgiler kişilerin kendi yorumları olup, yatırım tavsiyesi verilmemiş, emlak365.com olarak yaşanan gelişmeler aktarılmıştır. Bu yorumlar dikkate alınarak yatırım yapılmamalıdır. 9 ŞUBAT 2021 GRAM, ÇEYREK ALTIN FİYATLARI, DOLAR VE EURO KURU Piyasalarda günün ilk açılış fiyatları da belli oldu. Ons altının fyiatı 1.839,72 dolar alış ve 1.840,07 dolar satış seviyesine yükselirken ons altından aldığı destek ile gram altın ve çeyrek altında yükseldi. Gram altın 419,12 liraya çeyrek altın ise 694 liraya yükseldi. Dolar kuru ise 7,08 TL seviyesi ile güne başlerken Euro kuru 8,5589 TL, İngiliz Sterlini ise 9,7632 TL seviyesi ile 9 Şubat 2021 Salı gününe yukarı yönlü bir başlangıç yaptı. Emlak365.com

Yorumlar (0)