Kıdemli Piyasa Analistinden Uzman Yorumu: Hızlı Yükselen Altın Fiyatları Yorgunluk Etkisi İle Sert Düzeltme Yaşayabilir!

Altın fiyatları sert yükseliş dalgası ile son 3 ayın zirve noktasını görürken 2021 yılının rekorunu da kırmıştı. Altını olanlar yaşanan yükseliş dalgası ile sevinirken konu hakkında değerlendirmede bulunan Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley altın fiyatları yorumu ile dikkat çekici bir çıkışa imza attı. Peki, altın fiyatları neden yükseldi, yükseliyor, yükselmeye devam eder mi, altın fiyatlarında yön ne olur, elinde altını olanlar, altın borcu olanlar ne yapmalı?

Kıdemli Piyasa Analistinden Uzman Yorumu: Hızlı Yükselen Altın Fiyatları Yorgunluk Etkisi İle Sert Düzeltme Yaşayabilir!

Altın fiyatları yönünü yeniden yukarıya çevirirken yaşanan yükseliş dalgası ile elinde altını olanlar ve altın borcu olanlar altın fiyatlarında yönü araştırmaya başladı. Uzmanların altın yorumları büyük önem kazanırken konu hakkında bir değerlendirmede Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley tarafından yapıldı. 

Bloomberg HT kanalı tarafından yapılan habere göre Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley altın fiyatlarında son dönemde çok hızlı bir yukarı yönlü çıkış yaşandığını belirterek bu çıkışın ardından normal döngü içerisinde sert bir düşüş hareketi yaşanabileceğini ifade etti. 

ALTIN FİYATLARINDA YORGUNLUK ETKİSİ Mİ BAŞLADI?

Son dönemde hızlı bir şekilde yukarı yönlü hareketini sürdüren altın fiyatları için değerlendirmede bulunan Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley belirli bölgelerde artan koronavirüs vaka sayısı ve küresel toplanmada yaşanan yavaşlama ile açılan ekonomik verilerin beklentileri karşılayamaması üzerine altın fiyatlarında yükseliş yaşandığını dile getirdi. 

Dolar kurunda yaşanan yükselişten destek alan gram altın fiyatı 503 lira seviyesini test ederek 500 lira üzerinde tutunmayı başarırken Nisan ayından bu yana sürekli olarak yükselen altın fiyatları için düzeltme hareketi beklentisi oluştu. Gerçekleşen son seanslarda altın fiyatlarında beklenen yükselişin yaşanmaması üzerine yorgunluk yorumları yapılmaya başlanırken Halley “Altın kısa zamanda çok fazla yükseldi, büyük ihtimalle aşağı yönlü bir düzeltme olacak” diyerek yatırımcıları uyardı. 

Ons altın fiyatında direnç noktasının 1.875 dolar olduğunu belirten Halley üstte ise 1900 dolar seviyesinin test edileceğini dile getirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley tarafında yapılan yorumlardan derlenmiş olup yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar (0)