Kimseye İnanmayın Diyen Ekonomist Özgür Demirtaş Kripto Paralar Hakkında Düşüş Yorumu Yaptı

Türkiye'de son günlerde kripto para piyasasına dair temkinli yorumları ile dikkat çeken ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş yatırımcılara yine kritik uyarılarda bulundu. Kripto para piyasasına girecek olan yatırımcıları ciddi tehlikeler bekleyebileceğini söyleyen Özgür Demirtaş dikkatli hareket edilmesini tavsiye etti. 

Kimseye İnanmayın Diyen Ekonomist Özgür Demirtaş Kripto Paralar Hakkında Düşüş Yorumu Yaptı

Kripto paralar son dönemlerde Türkiye'de popülerliğini arttırdı. Yüksek kazanç vaadi ile küçük ve büyük yatırımcıların büyük umutlarla girdiği kripto para piyasalarında son haftalarda Türkiye'de hoş olmayan gelişmeler yaşanıyor. Özellikle yerli kripto para borsaları üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık faaliyetleribu piyasalardaki riski bir defa daha ortaya koydu. 

Türkiye'nin ünlü ekonomistlerinden olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş da son günlerde kripto para piyasalarına yatırım yapacak olan yatırımcılara önemli ikazlarda bulunuyor. Bu piyasalarda özellikle yeni girecek olan yatırımcıları çok ciddi risklerin beklediğini söyleyen Özgür Demirtaş beklentilerin çok yüksek olmaması gerektiğini belirtti. 

KRİPTO PARA PİYASALARINDA DÜŞÜŞ TAHMİNİ

Her yatırım aracına sonradan girenlerin bir risk potansiyeline sahip olduğunu belirten Özgür Demirtaş, “Her yatırım aracında vagona sonradan binenlerin canı birazcık yanabilir. Bu ekonominin bilinen bir kuralıdır. Bitcoin ve alt coinlerde 2018 yılına benzer çöküşler yaşanacak. Fiyatların ısındığı bölgeleri gösteren teknik analizler haricinde bu düşüşlerin zamanlamasını kimse bilemez.” dedi.

Yatırımcılara kripto para piyasalarındaki düşüşlere yönelik tavsiyeler veren Özgür Demirtaş, “Öncelikle herkes bu piyasaya girerken düşüşleri göze almalıdır. Yüzde 70, 80, 90 seviyelerinde düşüşleri kaldıramayacak olan yatırımcılar feda edemeyecekleri miktarlarda varlıklarla kripto para yatırımı yapmamalıdırlar. 2016 – 2017 yılında kripto para piyasasında yatırımcı olup 10 kat veya 20 kat kazanç sağlayanlarla bugün kripto para piyasasına yeni giren yatırımcıların tolerans seviyeleri aynı olabilir mi” ifadelerini kullandı.

KİMSEYE İNANMAYIN!

Kripto para yatırımı yapacak olanların kendilerini korumaları gerektiğini söyleyen Özgür Demirtaş, “Kripto para piyasasında yatırım yapanlar kendilerini korumalılar. Kimseden tavsiye almamalarını öneririm. Duyduklarınıza asla inanmayın. En sevdiğimiz politikacılar, futbolcular veya sanatçılar hatta ekonomistler dese de inanmayın. Kendi araştırmanızı yaparak yatırımlarınızı ona göre yönlendirin. Sadece kendi bilginize inanın.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)