Kira ve Gelir Kaybı Destekleri için Bakan Ruhsar Pekcan Müjdeyi Verdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yapmış olduğu bir açıklama ile kira ve gelir kaybı destekleri için başvuruların alınmaya devam edeceğini duyurdu. Bu iki destek için başvuru süreci uzatılmış oldu.

Kira ve Gelir Kaybı Destekleri için Bakan Ruhsar Pekcan Müjdeyi Verdi
Pandemi kapsamında esnaflara sağlanan yardımların başında gelen kira ve gelir kaybı destekleri için yeni karar alındı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan alınan kararı ve detaylarını kamuoyu ile paylaştı. İşte esnaflara yönelik sağlanan destekler için yeni karar.

KİRA VE GELİR KAYBI DESTEKLERİNDE YENİ KARAR

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yapmış olduğu son dakika açıklamasıyla kira ve gelir kaybı destekleri için daha önceden açıklanan başvuru sürecinin uzatıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak alınan kararın detaylarını açıklayan Bakan Pekcan destekler için uygulanacak yeni kararlara ilişkin bilgi verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamalarında Bakan Pekcan kira ve gelir kaybı desteği için şu iki paylaşımda bulundu.

1-) Esnaf ve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira ve gelir kaybı destekleri ile yiyecek içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelerimize yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerini,esnaf ve işletmelerimizin hak kaybına uğramamaları için uzattık.

2-) Desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan fakat çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan esnaflarımız ile işletmelerimiz 30 Nisan 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Hayırlı olsun.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Söz konusu destekler için başvuruda bulunmak isteyecek olan vatandaşlar başvurularını e-Devlet kanalı üzerinden yapacaklar. Esnaflar öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapacaklar ardından Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan hizmetler arasında 'Kira Destek Başvurusu' seçeneğinden destek başvurularını yapacaklar.

e-Devlet şifresi olmayanlar ise öncelikle PTT şubelerinden e-Devlet şifresi edinecekler ardından T.C. numaraları ve aldıkları şifre ile sisteme giriş yapıp daha sonra başvurularını tamamlayabilecekler.
Yorumlar (0)