Kısa Çalışma Ödeneği İçin Tarih Verildi! Mart Sonuna Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında kameralar ile buluştu. Kameralar karşısında açıklama gerçekleştirirken Gara’daki hain saldırıyı ve Koronavirüs salgınını ele aldı.

Kısa Çalışma Ödeneği İçin Tarih Verildi! Mart Sonuna Uzatıldı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında kameralar ile buluştu. Kameralar karşısında açıklama gerçekleştirirken Gara’daki hain saldırıyı ve Koronavirüs salgınını ele aldı. Birçok konu hakkında açıklama gerçekleştiren Erdoğan aynı zamanda kısa çalışma ödeneği hakkında detaylar verdi.

Erdoğan’dan Kısa Çalışma Ödeneği Açıklaması

Yaptığı açıklama kapsamında kısa çalışma ödeneği hakkında müjdeyi ileten Erdoğan, ‘’ Kısa çalışma ödeneği Mart sonuna kadar uzatıldı.’’ Dedi. Sözlerine devam ederken ‘’ Milletimize aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı buldu’’ ifadesini açıklamasına ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısında sözlerine devam ederken ‘’ Salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri arasında ilk sırada esnaflarımızın ve şirketlerimizin bulunduğunu biliyoruz. 311 milyar liraya dayanan destek ve teşviklerle bu problemleri bir nebze hafifletmenin gayreti içindeyiz. Sosyal destek kısa çalışma ödeneği, normalleşme destekleri liste başlıkları altında milletimize aktardığımız ve 53 milyar lirayı bulan bir yapıdır. Kısa çalışma ödeneğinin süresini ise son kez olmak üzere Mart ayının sonuna kadar uzattık.’’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yaptığı açıklamalar kapsamında sadece sosyal koruma kalkanı içerisinde sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletle aktarılan kaynağın ise 53 milyar lirayı bulduğunu vurguladı. Bu kapsamda salgın etkisi ile sektörlerde meydana gelen krizlerin bir nebze hafifletilmesi amaçlanıyor.

Nakdi Destek Süresi Uzuyor!

Kısa çalışma ödeneğinin son kez olarak Mart ayı sonuna kadar uzatıldığını aktarırken net bir tarih detayını da sunmuş oldu. Diğer yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükseltilen nakdi desteğin süresinin de 17 Marta kadar uzatıldığını açıkladı.

Bu kapsamda hem kısa çalışma ödeneği hem de esnaflara ve belirli şirketlere sunulan asgari ücret miktarı kadar nakdi yardımlar Mart ayı içinde devam edecek. Nakdi yardımlar ise Mart sonuna değil 17 Mart tarihine kadar uzatıldı.
Yorumlar (0)