Kısa Çalışma Ödeneği Nisan 2021'de Uzatılacak Mı? 17 Mayıs Tarihine Kadar...

Kısa çalışma ödeneği için son dakika kararı yayımlandı mı? Kısa çalışma ödeneği Nisan 2021 tarihinde uzatılacak mı? Ramazan ayında kısa çalışma ödeneği verilecek mi? Kısa çalışma ödeneğine ilişkin son gelişmeler ve açıklamalar haberimizde.

Kısa Çalışma Ödeneği Nisan 2021'de Uzatılacak Mı? 17 Mayıs Tarihine Kadar...
2021 yılı Nisan ayı Kısa Çalışma Ödeneği için çok sayıda vatandaş beklemede. Pandemi sürecinde yaşanan yeni olağanüstü durum nedeniyle çalışanlar ve işverenler kısa çalışma ödeneğinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyorlar.

Siyasi gündemde de yer alan kısa çalışma ödeneğine ilişkin tüm ayrıntıları ve karara ilişkin son gelişmeleri emlak365.com olarak aktarıyoruz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILACAK MI?

Kısa çalışma ödeneğine ilişkin son karar kapsamında destek süreci sona erdi. 31 Mart tarihi itibariyle kısa çalışma ödeneği sona erdi. Çalışanlar ve işverenler ise pandemi sürecinin devam ettiği bu dönemde destek alıp alamayacaklarını merak ediyorlar.

Normalleşme çalışmaları kapsamında 1 Mart tarihinde açılan işletmeler, vakaların yeniden çoğalması, riskli il sayısının 58'e ulaşması, ölüm oranlarını  artması gibi nedenlerle tedbirlere takılacaklar. Akşamları ve haftasonunda uygulanacak sokağa çıkma yasakları Ramazan Ayında da devam edecek.

1 NİSAN İTİBARİYLE NE OLACAK?

31 Mart tarihinde sona eren kısa çalışma ödeneği desteğinin ardından vatandaşlar hangi desteklerden yararlanabileceklerini merak ediyorlar. Konuya ilişkin açıklama ise Hürriyet Gazetesi Yazarı Noyan Doğan tarafından aktarıldı.

Noyan Doğan son yazısında işletmeler ve vatandaşların alabilecekleri destekler hakkında konuştu. Nakdi ücret desteğinin devam ettiğini hatırlatan Noyan Doğan yazısında şu ifadelere yer verdi.

17 Mayıs Tarihine Kadar...

"Kısa çalışma ödeneği, 31 Mart tarihi itibarıyla son buldu. İşverenler, normal çalışmaya dönüp normalleşme desteğinden yararlanabilir. Ya da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarabilir ve ücretsiz izne çıkan çalışanlar 17 Mayıs tarihine kadar aylık 1.341 liralık nakdi ücret desteğinden yararlanabilir."

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ VE İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI SÜRESİ UZATILMIŞTI

Nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı süresi Resmi Gazete'de yayımlanan bir düzenleme kapsamında uzatıldı. Bu çerçevede bu iki uygulama 2 ay daha devam edecek.
Yorumlar (0)