KİT'lere Kadro Müjdesi Sonrası Taşeron İşçilere Asgari Ücret Maaş Zammı

KİT çalışanlarının kadroya alınmalarının ardından kamuda çalışan 4/D'li taşeron işçiler uzun süredir bekledikleri maaş zammı müjdesi talep ediyorlar.

KİT'lere Kadro Müjdesi Sonrası Taşeron İşçilere Asgari Ücret Maaş Zammı

KİT çalışanlarının kadroya alınmalarının ardından kamuda çalışan 4/D'li taşeron işçiler uzun süredir bekledikleri maaş zammı müjdesi talep ediyorlar. Peki kamuda çalışan taşeron işçilere zam müjdesi ne zaman ve hangi oranda gelecek? Haberimizde.

Kamuda çalışan kadrolu taşeron işçiler maaşlarına yapılacak zam oranlarını merak ediyorlar. Bu konuda uzun süredir beklemede olan kadrolu taşeron işçiler, KİT çalışanlarına Resmi Gazete ile gelen kadro müjdesi gibi maaş zammı beklentisi içerisindeler. Resmi Gazete'de yayımlanan bir karar ile KİT çalışanları kadro kapsamına alındılar. Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışan personellerin kadroya alınmalarına dair müjde taşeron işçilere maaş zammı konusunda da yaşanır mı? İşte son değerlendirmeler,4/D'Lİ TAŞERON İŞÇİLERİN ZAM MÜJDESİ BEKLENTİSİKamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadrolu taşeron işçilerin maaş zammı konusu uzun süredir gündemde. Kadroya alındıklarından itibaren maaşlarına 6 ayda bir yüzde 4 zam alan taşeron işçiler enflasyon oranları karşısında ezildiler. 2019 yılı başında asgari ücrete yapılan yüzde 26'lık zam oranına benzer bir zam talep eden taşeron işçilerin maaşları Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 4'lük rakamlarla arttı. Yapılan asgari ücret zammının yanında yüzde 4'lük bir zam alan taşeron işçilerden bazılarının maaşları asgari ücret seviyesinin altında kalmıştı. Çalışma Bakanlığı bu konuda bir düzenme yaparak o işçilerin maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltti. Peki bundan sonraki süreçte kadrolu taşeron işçilerin maaşlarına asgari ücret zammı yapılır mı?Kamu işçilerinin maaş zammı görüşmeleri kapsamında taşeron işçilerin mali imkanlarına dair karar alınmış ve 2020 yılında görüşmelerin yapılacağı açıklanmıştı. 2020 yılında maaşlarına önemli bir oranda zam bekleyen taşeron işçiler için ise Ocak ayında belli olacak asgari ücret zam oranı etkili olacak. Bu kapsamda asgari ücrete yapılan benzer biz zammı taşeron işçi maaşlarına yapılması bekleniyor. Taşeron işçilerin maaşları için ise bir yıllık süreç için yüzde 8.5 ile yüzde 15 oranlar konuşuluyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)