Koronavirüs Kapsamında Başlanan 2021'de de Devam Eden Yardım Paraları

Koronavirüs salgını ile başlayan bazı devlet destekleri 2021 yılında da devam ediyor. Halen başvuru süreci devam eden bu yardım paraları için talep edilen şartlar ve başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını haberimizde öğrenebilirsiniz.

Koronavirüs Kapsamında Başlanan 2021'de de Devam Eden Yardım Paraları

Koronavirüs salgın sürecinin başlamasının ardından hükümet çok sayıda ekonomi adımı attı. Pandemi yardım destekleri ile vatandaşların ve işverenlerin çok sayıda sorununa destek olan hükümet 2021 yılında da bu desteklere devam edecek. 

2021 YILINDA DEVAM EDECEK KORONAVİRÜS YARDIMLARI

Devlet tarafından sağlanan ve 2021 yılında da devam edecek en önemli koronavirüs yardımı 1000 TL sosyal yardım olacak. Ailelere sağlanan bu 1000 TL yardım parası için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Özel koşulların sağlanması durumunda ödenecek olan 1000 TL sosyal yardım parasından yararlanmanın ilk koşul bu yardımı daha önce almamış olmak. Diğer şartlar ise gelir düzeyi düşük olmak, kamu işçisi olmamak, devlette memur olarak çalışmamak, nakdi yardım kısa çalışma ödeneği almıyor, olmak. 

Başvuruları devam eden bir diğer destek ise işverenler ve çalışanlara ortak sağlanıyor. Kısa çalışma ödeneği için başvuru süreci yine uzatıldı. Bu destek ile faaliyetlerine ara veren işverenler personel giderlerini azaltma imkanına sahip oluyorlar. Çalışanlar ise her ay belli bir tutarda ödeme alıyorlar. 

Pandemi sürecinin ilk dalgasının ardından başlayan kredi desteklerinden olan sosyal hayatı destek kredisi de devam ediyor. 3 kamu bankası tarafından sağlanan bu destek kredisinde özellikler ilk açıklandığı gibi değil. Faiz oranları yükselen krediler ise halen kullanılabilir. 

Koronavirüs salgını kapsamında atılan bir adım ise emekliler için olmuştu. Pandemi sürecinin ilk döneminde maaşı düşük olan emeklilerin maaşları en az 1500 TL'ye sabitlenmişti. Bu destek ödemesi de emeklilere o dönem avantaj sağlamıştı.

Emlak365.com

Yorumlar (0)