KPDK Toplantısından Sözleşmeli Kamu Personellerini Umutlandıran Karar

Kamu Personeli Danışma Kurulu 2021 yılı toplantısından sözleşmeli kamu personellerinin durumlarına ilişkin iki önemli karar alındı. Alınan kararlara dair Memur Sen Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu.

KPDK Toplantısından Sözleşmeli Kamu Personellerini Umutlandıran Karar
Kamu Personeli Danışma Kurulu 2021 yılı toplantısından sözleşmeli personeller adına iki önemli karar çıktı. KPDK toplantısı sonrasında alınan kararlara ilişkin açıklama ise Memur Sen'den geldi. İşte uzun süredir sözleşmeli personeller tarafından merakla beklenen toplantının detayları.

2021 KPDK TOPLANTISI TAMAMLANDI

2021 yılı Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) Toplantısı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapıldı.

2021 KPDK toplantısında Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ile İçişleri Bakanlığı yetkilileri ve Memur Sendikaları Konfederasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcileri ile hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları yer aldı.

Toplantıda sözleşmeli personellerin uzun süredir talep ettikleri görevde yükselme sınavı, unvan değişikliği sınavı ile sözleşmeli personellerin çalıştırılmalarına dair başlıklar konuşuldu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELLER ADINA 2 KARAR

Toplantının ardından ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılması beklenen açıklama gelmedi. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise sosyal medya hesabından sözleşmeli personellerin bekledikleri kararlara dair açıklamada bulundu.

Ali Yalçın Twitter hesabından yaptığı açıklamasında alınan 2 kararı duyurdu. KPDK'da resmi gündem olan iki başlıkta önemli adımlar atıldığını ifade eden Ali Yalçın o iki kararı açıkladı.

1- Sözleşmeli İstihdamı tüm yönleriyle inceleyecek bir komisyon kurulacak. Taraf temsilcileri çalışmaya katılacak.

2- Görevde Yükselme/Ünvan Değişikliği Sınavları için 3 yılı aşmamak üzere düzenleme yapılacak."

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un 2021 yılı Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) Toplantısı sonrası önümüzdeki günlerde alınan kararlara dair detaylı açıklamada bulunması bekleniyor.
Yorumlar (0)