Kredi Çekip Altın Yatırımı Yapılır Mı? Uzmanlardan Çok Kritik Yatırım Tavsiyesi!

Altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş hareketi vatandaşları altın yatırımı yapmaya iterken çok sayıda vatandaşın bankalardan kredi kullanarak altın aldığı belirtildi. Kredi ile altın alanlar kazançlı çıkacaklar mı? Uzmanlar kredi kullanıp altın yatırımı yapanlar hakkında hangi uyarılarda bulundular?

Kredi Çekip Altın Yatırımı Yapılır Mı? Uzmanlardan Çok Kritik Yatırım Tavsiyesi!

Altın fiyatlarının hızlı bir yükseliş ivmesi yakalamasının ardından bankalardan kredi kullanarak altın yatırımı yapan vatandaşlar gündeme gelmeye başladı. Faizle kredi çeken bu vatandaşlar altın yatırımı yaparak hem kredi masraflarını ödemeyi hem de kar elde etmeyi planlıyorlar. Peki böyle bir imkan var mı? Bu yatırım kar getirir mi? Kredi çekip altın almak garantili bir yatırım mı?

KREDİ KULLANIP ALTIN YATIRIMI YAPILIR MI?

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu'nun verilerine göre son dönemlerde Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanımı oldukça artış gösterdi. Bu kredilerin önemli bir bölümünün ise altın yatırımına döndüğü ifade edilmeye başlandı. Kapalıçarşı altın piyasasında çeyrek, yarım ve cumhuriyet altını zaman zaman tükenmeye başladı. Kredilerle ilişkilendirilen bu yatırım modeli tartışılmaya başlandı.

Kuyumcularda altın ürünlerine olan yoğun ilgi şaşkınlıkla karşılandı. Altın fiyatları yükselirken altın alımı yapılmasını daha önce yaşamadıklarını söyleyen kuyumcular vatandaşın yatırım amaçlı altına olan güvenleri sonucu taleplerini yükselttiklerini ifade ettiler.

UZMANLARDAN RİSKLİ YATIRIM YORUMU

Kredi çekip altın yatırımı yapan vatandaşların bu yatırım modelini uzmanlar oldukça riskli buluyorlar. Ekonomik gelişmelerin anlık olarak terse dönebileceğini söyleyen uzmanlar vatandaşların çok büyük bir borçla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarılarda bulunarak bu yatırım modelinden uzak durulması gerektiğini söylediler.

Öte yandan kredi geri ödemesi konusunda Türkiye'de gelecek aylarda ciddi sorunların ortaya çıkabileceği ve vatandaşların dikkatli hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Emlak365.com

Yorumlar (1)
Vatandaş 6 ay önce
Dünyada altının cıkıpta indiģi bir tarih varmı?varsa muhakkak altında başka bir iş var demektir.altın son derece güvenli bir liman.asla zarar edilmiyecek bir kârlı yatırım...Düşük faizli kredi ile kesinlikle çok kâra geçilebilir...