Kredi Faizleri Değişti! Yeni 32 Günlük Vadeli Mevduat, İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Bankaların kredi faiz oranları güncellendi. 11 Ocak 2021 Pazartesi günü ile başlayan yeni haftaya faiz güncellemesi ile başlayan bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranları, konut kredisi faiz oranları ve taşıt kredisi faiz oranları için güncellemeye gitti. Güncellenen kredi faiz oranları listesi sonrası en uygun kredi veren bankalar ve en düşük kredi faiz oranları rakamları da merak konusu oldu. İşte yeni oranlar ile en uygun kredi veren banka!

Kredi Faizleri Değişti! Yeni 32 Günlük Vadeli Mevduat, İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Bankaların kredi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncellemelerden sonra bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizleri, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları yükseldi. 

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA? 

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılışma adımları en çok bankada parası olanlara yaradı. Bankada parası olanlar için bankaların vadeli faizleri yükseldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan adımların ardından bankalar daha fazla mevduat toplamak için zorunlu olarak vadeli hesap faiz oranlarını yükseltmeye başlamıştı. Bankalar tarafından yapılan son güncelleme sonrasında en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank olurken en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 18.75 oldu. 

Türk Lirası vadeli hesap faiz oranı yüzde 18.75 olarak revize edilirken dolar hesabı açanlar için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 2.45 olarak revize edildi. 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI CEP YAKMAYA BAŞLADI! EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Mevduat faiz oranlarında yaşanan yükseliş bankaların kredi faiz oranlarına da yükseliş olarak yansıdı. Bankaların para toplarken artan maliyetleri borç verirken kullanmış oldukları krediler için de yükselişe neden oldu. Yapılan güncellemelerin ardından en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı 1.41 olarak uygulanırken en uygun kredi veren banka ise bu oranı uygulayan QNB Finansbank oldu. 

Kredi kullanmak için bu bankayı tercih eden kişilerin aylık taksit ödemeleri de yükselmiş oldu. 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları 373,19 TL olarak gerçekleşti. 

ARAÇ SATIN ALMAK İSTEYENLER İÇİN EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Araba sahibi olmak yükselen araç fiyatları nedeni ile giderek zorlaşmaya devam ederken aynı zamanda ne yazık ki taşıt kredisi faiz oranları da yükseldi. Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan ucuz kredi desteği ile yüzde 0.49 seviyesine kadar çekilen sıfır araç kredisi yaşanan yükselişin ardından yüzde 1.51 seviyesine kadar ulaştı. Kredi faizleri tam 3 katına çıkmış oldu. 

Yaşanan yükselişin ardından 60 ay vadeli 40 bin lira taşıt kredisi taksit tutarı 1.098 TL rakamına ulaştı. 

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Yaşanan yükseliş ne yazık ki en çok ev sahibi olmak isteyen kişileri üzdü. Yükselen konut fiyatlarına eklenen konut kredisi faizlerinde ki artış sonrasında konut kredisi çekerek ev sahibi olmak dar gelirli vatandaş nedeni ile artık imkansız hale geldi. Özellikle de asgari ücretli vatandaşlar artık kredi taksitlerinin nerede ise maaş tutarına ulaşması ile kredi onayı alamayacka duruma geldi. 

En uygun konut kredisi veren banka ING Bank oldu, en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.34 olarak gerçekleşti. 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi aylık taksit tutarı ise 3 bin 360 TL olarak gerçekleşti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)