Kredi Kartında Puan Biriktirenler Dikkat! Yılbaşında Puanlar Silecek Mi? İşte Karar

Kredi kartı kullanımlarında çok sayıda banka müşterilerine harcamalarda para yerine kullanabileceği puanlar hediye ediyor.

Kredi Kartında Puan Biriktirenler Dikkat! Yılbaşında Puanlar Silecek Mi? İşte Karar

Kredi kartı kullanımlarında çok sayıda banka müşterilerine harcamalarda para yerine kullanabileceği puanlar hediye ediyor. Bu puanların yılbaşı sonrası silinip silinmeyeceğine ilişkin karar açıklandı.

Emlak365.com - Türkiye geneli on milyonlarca vatandaş kredi kartı kullanıyor. Vatandaşların tercih ettikleri kredi kartları ise müşterilerine özel imkanlar sağlıyorlar. Bu imkanların başında da para puanlar geliyor. Para puanlar alışveriş sonrası müşterilere hediye edilirken müşteriler bu puanlarla alışverişlerini tamamlayabiliyorlar. 

KREDİ KARTI PUANLARI SİLİNECEK Mİ?

Koronavirüs salgını ve pandemi sürecinin etkileri nedeniyle vatandaşların kredi kartı kullanımlarında çok önemli bir oranda artış olmuştu. Bu dönemde kredi kullanımlarının artmasıyla para puan hediyeleri de katlanmıştı. Kredi kartlarında puan biriktiren vatandaşlar da yılbaşı ile birlikte bu puanlarının silinip silinmeyeceğini merak ediyorlar. 

Son günlerde konuya ilişkin araştırmaların artmasının ardından resmi açıklama geldi. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu kredi kartı puanlarının yılsonundan itibaren kullanıp kullanılamayacağına ilişkin vatandaşları bilgilendirdi. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Ağaoğlu merak edilen konuya dair konuşmasında vatandaşların biriken puanlarının 2021 yılına devredileceğini söyledi. Ayrıca bu devir işlemlerinde kamu bankaları yada özel banka gibi bir ayrım olmayacağını ifade eden Aydın Ağaoğlu tüm puanların yeni yıla aktarılacağını ifade etti. 

Geçmiş dönemlerde bu alanda yaşanan sorunları da hatırlatan Ağaoğlu puanların devrinin güzel bir haber olduğunu ifade ederek "Böyle olması gerekiyordu. Bankalarda biriken puanları sene sonu iptal ediyorlardı, tüketiciye de yansımıyordu" açıklamasında bulundu. 

SİLİNEN PUANLAR İÇİN İTİRAZ EDİLEBİLİR

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu açıklamasında ayrıca silinen puanlara da değindi. İnsanların bonus puanları harcamalarının aklına gelmediğini söyleyen Ağaoğlu, bu puanların tüketicinin kazanılmış hakları olduğunu söyledi. "Tüketicinin elde ettiği puanlar onların kazanmış olduğu haklarıdır. 'İki ay sonra sileceğim, yıl sonunda sileceğim' gibi mesajlar geliyor ama bunları hukuki bir dayanağı yok" 

Silinen puanlara dair ise uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda puanların silinmesi durumunda ilk olarak banka ile iletişime geçilebileceğini bankadan herhangi bir sonuç çıkmaması durumunda ise Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapılabileceğini belirttiler.

Yorumlar (0)