Kripto Para Analistleri Açıkladı: Bitcoin Fiyatı 45 bin Dolar'ın Altına Düşebilir!

BTC fiyatı, ABD doları karşısında 50 bin dolarlık pivot bölgesinin üzerine çıkamadı. BTC, şuan için 45,518 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Analistleri Açıkladı: Bitcoin Fiyatı 45 bin Dolar'ın Altına Düşebilir!
BTC fiyatı, ABD doları karşısında 50 bin dolarlık pivot bölgesinin üzerine çıkamadı. BTC, şuan için 45,518 dolar seviyesinde işlem görüyor. Jindal’a göre Bitcoin fiyatı şuanda düşüş sinyallerini veriyor, analist 45 bin dolarlık seviyenin altına kadar fiyat çekilmesi olabileceğini gündeme taşıdı.

BTC’nin Düşüşe Giden Hareketleri

Analist, Bitcoin fiyatının 51 bin dolar ve 52 bin dolarlık direnç seviyelerini temizleyemedikten sonra yeni bir düşüş başlattığını, fiyatın şuanda ise 50 bin dolar seviyesinin altında olduğunu, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok altında işlem gördüğünü belirtti. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 49.800 dolarlık destekte ise kilit bir yükseliş trend çizgisinin altında kırılma olduğu belirtildi.

Analistlere göre parite şuan kırmızı bölgede kalmaya devam ederse 45 bin dolar ile 42 bin dolar arasında bir fiyata kadar gerileyecek. 50 bin dolar seviyesinin üzerinde net bir kırılmanın ardından BTC fiyatı 51 bin doların üzerinde toparlanmıştı. Ancak bu sabah bir düşüş etkisinin ardından 45,518 dolarlık fiyatı ile tablolara yansıyor.

BTC Satışları Ardından Gelen Düşüş Tahmini

BTC, 52 bin dolar seviyesindeyken ise güçlü bir satış tepkisi ile karşılaşmıştı. Bu satış ardından arz-talep dengelerinin değişimi ile fiyat 46 bin dolar bandına doğru gerilemeye başlayarak ilik olarak 49 bin dolarda ardından ise 45 bin dolar düzeylerinde yer aldı. Fiyat ayrıca 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında olan 52 bin dolar seviyesinde bir darbeye uğrayarak satışa maruz kalmıştı.

Aayush Jindal, bu süre içinde ise ayıların güçlendiğini ve BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 49.800 dolarlık destekte kilit bir yükseliş trendinin altında kırılma olduğunu belirtti. BTC bu sürede 47 bin dolarlık desteği de kırarak, 46,228 dolara kadar gerilemişti. Analist son olarak BTC’nin 47 bin dolarda zararları konsolide etmeye çalışırken 45,518 dolar seviyesine gerilediğini ve düşüşün olası olduğunu belirtiyor.
Yorumlar (0)