Kripto Para Birimleri Tutulamıyor! 1 Cardano, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Litecoin Kaç TL Oldu?

Resmi Gazete ile yayımlanan yeni kripto para düzenlemesine rağmen sanal paralara olan ilgi katlanmaya devam ediyor. Özellikle de Elon Musk tarafından twitter üzerinden yapılan açıklamalar sonrasında daha da ünlenen kripto paralar grafik göstergelerinde yukarı yönlü tırmanıyor. Peki, 1 dogecoin kaç TL, doge yorum, rvn yorum, ethereum grafik, ont koin değerlendirmeleri neler, ethereum fiyatı bugün ne kadar?

Kripto Para Birimleri Tutulamıyor! 1 Cardano, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Litecoin Kaç TL Oldu?
Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Elon Musk tarafından twitter üzerinden yapılan açıklamalar sonrasında dünyada daha da fazla konuşulmaya başlayan kripto paralar özellikle de Türk yatırımcılar tarafından adeta yeniden keşfediliyor.

Pek çok kişinin ilk başta güven sorunları yaşadığı ancak sonrasında yüksek getirisi nedeni ile bu riski üstlenerek yatırım yapmaya başladığı kripto paralar için Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni düzenlemelere gitmişti. Avrupa ülkeleri arasında Türkiye en yüksek kripto para hacmine sahip olan 4. ülke konumunda bulunuyor.

16 NİSAN 2021 TARİHLİ KRİPTO PARA LİSTESİ! KRİPTO PARALAR BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

1 Bitcoin 494.951,42 Türk Lirası

1 Ethereum 19.358,81 Türk Lirası

1 Binance Coin 2,071.89 TL

1 Ripple 4.46 TL

1 Tether 8.09 TL

1 Cardano 11.30 TL

1 Dogecoin 2.01 TL

1 Litecoin 2.244,01 TL

DOGECOİN REKORA KOŞUYOR! DOGECOİN NEDİR, NEDEN YÜKSELİYOR?

İlk olarak Elon Musk tarafından verilen destek ile gündeme gelen dogecoin adeta serbest uçuşuna devam ediyor. Tesla ile Space X markalarının kurucusu olan ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk twitter hesabı üzerinden İspanyol ressam ve heykeltıraş Joan Miró’nun bir eserini paylaştı.

Eserin orijinal ismi Dog Barking at the Moon olarak bilinirken dünyanın en yaramaz dahilerinden biri olarak gösterilen Musk sosyal medya hesabından bu eseri paylaşırken en sevdiği kripto para birimine atıfta bulunarak “Doge Barking at the Moon” ifadelerini kullandı.

Yapılan paylaşım kripto para birimi olan Dogecoin'i adeta uçururken yüzde 12 seviyesine yaşanan artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesine bir kere daha yaklaşmayı başardı. Dogecoin ilk olarak 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştı.
Yorumlar (0)