Kripto Para Borsalarındaki Şok Gelişmeler Üzerine Paribu Açıklama Yaptı!

Türkiye'de kripto para platformlarının ardı ardına işlemleri durdurduklarına dair açıklamalar yapılması üzerine Paribu bir bilgilendirmede bulunarak kullanıcıların tüm varlıklarının teminat altında olduğunu duyurdu.

Kripto Para Borsalarındaki Şok Gelişmeler Üzerine Paribu Açıklama Yaptı!

Türkiye'de kripto para platformlarında ardı ardına yaşanan krizlerin ardından yatırımcılar ciddi bir panik içerisinde kaldılar. Bunun üzerine çeşitli platformlar kullanıcılarına güvence vermek için açıklama yapmak zorunluluğu hissetmeye başladılar. Bu platformların başında da Paribu yer alıyor. Paribu Türkiye'de kripto para piyasaları açısından oldukça önemli bir platform olarak hizmet veriyor.

PARİBU'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Paribu tarafından yapılan son dakika açıklamasında ekosistemde gerçekleşen gelişmelere dikkat çekilerek, “3,5 milyon kullanıcısı bulunan ve işlem hacmi ile Türkiye'nin en büyük kripto varlık işlem platformu olarak son günlerde yaşanan gelişmeleri kripto para piyasasının tüm paydaşlarıile yakından takip ediyoruz. Kurulduğumuz 2017 yılından itibaren kripto varlık sektörünün sağlıklı bir şekilde gelişimi için regülasyonların gerekliliğini vurgulayarak kanuya dair yapılan tüm çalışmaları destekliyoruz. Kullanıcıların haklarının güvence altına alınabilmesine yönelik füzenlemelerin yapılabilmesi için devletin ilgili kurumları ile temas halindeyiz.” denildi.

KULLANICILARIN VARLIKLARI TEMİNAT ALTINDA

Paribu yaptığı açıklamanın devamında ise şu ifadelerle kullanıcılarına seslendi:

“Öncü ülkelerdeki regülasyonları büyük bir titizlikle takip etmekteyiz. Çalışmalarını bu doğrultuda devam ettiren bir kripto varlık platformu olarak tüm kullanıcılarımızın veri ve varlıklarını teminat altına alıyoruz. Kesintisiz olarak uyguladığımız güvenlik protokol ve prosedürleriyle kullanıcılarımızın varlıkları korunmaktadır. Kullanıcılarımızın Türk lirası ve kripto varlıkları iç denetim prosedürleriyle teminat altındadır. Kullanıcılarımızın kripto varlıklarının tamamı güvenliği sağlanmış soğuk cüzdanlarda muhafaza edilmektedir.”

PARİBU MEVZUATLARA UYGUN ÇALIŞMAKTADIR

Paribu açıklamasında şirketin Türk Ticaret Kanunu'na uygun bir şekilde kurulduğu ve Türk Ticaret Kanunu ile Türk Borçlar Kanunu başta olmak üzere tüm mevzuatlara tabi olunduğu vurgulandı. Ayrıca Paribu platformunun tüm bu mevzuatlara riayet ettiği, elde edilen kazançların Türk Vergi kanunu ve diğer mevzuatlarla vergilendirilerek ödendiği bildirildi.

Öte yandan Paribu'nun bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından kullanıcı varlıkları ve sermaye yeterliliği gibi hayati konuları da içeren alanlarda denetlenmesi için çalışıldığı bildirildi. Denetim sona erdiğinde ise bu denetim raporlarının paylaşılacağı açıklandı. Kullanıcıların Paribu üzerinden işlemlerini 7/24 güvenli bir şekilde yapabilecekleri açıklandı. 

Yorumlar (0)