Kripto Para Borsası Thodex'in Ardından Vebitcoin'den De Kapatma Kararı Geldi!

Türkiye'de kripto para borsalarında şok üzerine şok yaşanıyor. Thodex'in kapanmasının ardından bir diğer kripto para borsası olan Vebitcoin de işlemleri durdurduğunu açıkladı. 

Kripto Para Borsası Thodex'in Ardından Vebitcoin'den De Kapatma Kararı Geldi!

Türkiye'de kripto para borsaları ile alakalı olarak şok üzerine şoklar yaşanıyor. Thodex'in kapanıp çok sayıda yatırımcının mağdur edilmesinin ardından bir kapanma haberi de önemli kripto para borsalarından birisi olarak görülen Vebitcoin'den geldi. Vebitcoin bir açıklama yaparak işlemleri durdurduğunu duyurdu. 

VEBİTCOİN FAALİYETLERİNİ DURDURDUĞUNU AÇIKLADI

Finansal açıdan zor duruma düştüklerini açıklayan Vebitcoin şirketinden şu açıklama yapıldı:

“Son günlerde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek bildirmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme yapıp süreç ile alakalı açıklamada bulunacağız.” 

Vebitcoin şirketinin de faaliyetlerini durdurması ve işlemleri kapatması üzerine büyük bir panik yaşanmaya başlandı. Bu kripto para borsası üzerinden işlem yapan yatırımcılar varlıklarını geri alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Ayrıca diğer kripto para platformlarına da bu krizlerin yansıyıp yansımayacağına dair de endişe yaşanmaya başlandı.

MASAK İNCELEME BAŞLATTI

Öte yandan devlet kurumları kripto para borsalarında yaşanan sorunlara yönelik daha hızlı bir şekilde hareket etmeye başladılar. MASAK Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre işlemleri durdurduğunu açıklayan Vebitcoin şirketinin Türkiye'de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koyuldu. Ayrıca Vebitcoin firmasının yöneticileri hakkında inceleme de başlatıldı. 

Kripto para borsalarında ardı ardına gelen bu haberlerin ardından ilerleyen günlerde devlet tarafından sürece dair müdahaleler yapılması bekleniyor. Mağdur vatandaş sayısının oldukça artmaya başlaması ve ciddi miktarda varlıkların kaybedilmesi önemli bir ekonomik sorun olmaya başladı. Bu konuda ilerleyen haftalarda resmi adımların atılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar (0)