Kripto Para Piyasası Analisti Bitcoin İçin Önce Yükselme Sonra Düşüş Tahmini Yaptı

Kripto para piyasasında en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin fiyatına dair analizler yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı ne zaman yükselecek?

Kripto Para Piyasası Analisti Bitcoin İçin Önce Yükselme Sonra Düşüş Tahmini Yaptı
Kripto para piyasasının serüveni Bitcoin'in sırtına yüklenerek devam ediyor. Son aylarda büyük bir ilgi gören Bitcoin'in fiyatlarına dair analizler merakla takip ediliyor. Ünlü finans uzmanları da döviz ve altından sonra üçüncü piyasa olarak kripto paralara önem vermeye başladılar. Bu konuda çarpıcı analizler yapan ekonomistler piyasalara da bu şekilde yön vermeye çalışıyorlar. Ancak çok büyük bir işlem hacmine sahip olan Bitcoin'in spekülasyonlarla fiyat dengesini şaşırmasına ihtimal dahi verilmiyor.

50 BİN DOLAR ALIM FIRSATI

Bitcoin'in fiyat dalgalanmaları 50 Bin dolar ile 60 Bin dolar aralığında devam ediyor. Defalarca 60 Bin dolar test edilse de Bitcoin sürekli olarak o seviyeden 50 Bin dolar seviyesine dönmek zorunda kaldı. Analistler ise Bitcoin için 50 Bin dolar fiyatının alttan alım fırsatı olduğunu ifade ediyorlar.

14 NİSAN'A DİKKAT DEDİ!

Kripto para piyasası analistlerinden olan Filbfilb tarafından yayınlanan son değerlendirmede 14 Nisan 2021 tarihine dikkat çekildi. Bu tarihin hemen öncesinde Bitcoin'in yükseleceği ama gelecek haberlerle ardından düşüşe geçeceği yorumu yapıldı. Aynı analist yine de uzun vadede Bitcoin'in ciddi kazançlar vereceğinden emin bir analiz yaptı.

ETHEREUM DAHA FAZLA YÜKSELECEK

Ünlü analist Bitcoin'in fiyatı hakkında da net ifadeler kullandı. Buna göre Bitcoin'in 14 Nisan'a kadar 70 Bin dolar seviyesine çıkacak. Ardından ise daha sonraki süreçte Bitcoin'in yeni hedefi 95 Bin dolar olacak. Aynı analist yalnızca Bitcoin'in değil Ethereum'un da üç aşağı beş yukarı benzer bir performans sergileyeceğini ifade etti. Balinaların açık etmeden Ethereum almaya başladıklarını söyleyen analist Ethereum'un yükselişinin yüzdelik hesaplamayla Bitcoin'i çok geride bırakacağını söyledi.

1 BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU

Kripto para piyasalarında şu anda Bitcoin 57.717 dolardan, Ethereum ise 2.047 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bugünkü verilere göre her iki kripto parada da düşüşler meydana geliyor.
Yorumlar (0)