Kripto Para Piyasası Enkazı Toparlıyor! Bitcoin, Ethereum Ve Dogecoin Kaç Dolar Oldu?

Geçtiğimiz hafta çok sert bir düşüş yaşayan kripto para piyasasında toparlanma hareketi etkisini göstermeye başladı. Bugün kripto paralarda çok ciddi yükselişler gerçekleşti. Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinde de hızlı değerlenmeler oldu. 

Kripto Para Piyasası Enkazı Toparlıyor! Bitcoin, Ethereum Ve Dogecoin Kaç Dolar Oldu?

Yılın en sert düşüşünün gerçekleştiği kripto para piyasalarında yaşanan felaket günlerinin ardından toparlanma hareketleri devam ediyor. Kripto paara birimlerinin fiyatları çok sert bir şekilde düşmüştü. Benzer bir sertlikte yükselişe başlayan kripto paralar yükselişe geçtiler. 

KRİPTO PARA PİYASASI KABUSTAN UYANIYOR

Mayıs ayının ikinci haftası yaşanırken kripto para piyasasının işlem hacmi 2,5 trilyon doları aşarak rekor seviyeye ulaşmıştı. Ancak daha sonra meydana gelen düşüş hareketi kripto para piyasasının üzerine kabus gibi çötü. Tüm taşların yerinden oynadığı kripto para piyasası çok kısa bir süre içerisinde enkaza döndü. 1,2 trilyon dolar seviyesine kadar düşen işlem hacmi tarihi geri çekilme olarak kayıtlara geçti. 

Nisan ayında 64 bin dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin tarihi bir noktaya ulaşmıştı. Bugüne kadar gördüğü en yüksek seviyeyi yakalan Bitcoin ardından Elon Musk'ın Tesla'da Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak  kullanımdan kaldırması ve Çin'den gelen yasaklama ile dibi gördü. 30 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin yalnızca kendi değerini düşürmedi. Öncü para birimi olması nedeniyle Bitcoin'in değer kaybı diğer tüm kripto para birimlerine yansıdı. Ethereum bu nedenle 4.300 dolar seviyesinden 1.300 dolara kadar geriledi. Bugün ise kriptıo para piyasası için adeta yeni bir bahar mevsimi yaşanmaya başlandı.

BUGÜN KRİPTO PARALARIN DEĞERLERİ NE KADAR ARTTI 

Bitcoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 14 arttırarak 37.711 dolar oldu. Ethereum'un günlük yükseliş oranı ise yüzde 31,51 şeklinde kayıtlara geçti. Ethereum 2.533 dolar değeri ile topaqrlanmanın net şekilde görüldüğü kripto para birimi oldu. Binance Coin yüzde 38 artışla 320 dolar, Cardano yüzde 29 artışla 1,50 dolar, Dogecoin yüzde 12 artışla 0,33 dolar, Polkadot yüzde 37 artışla 22 dolar seviyelerine yükseldi.

Yorumlar (1)
Kskli 4 hafta önce
Bu işin kendini akilli sananlarin silkeleme yolu olduğunu anlamadiniz mi. Ithal tosuna carpilma $ anavatanina toplama.