Kripto Para Piyasasına Yükseliş Hakim! Bitcoin 50 Bin Doların Üzerinde

Kripto para piyasasındaki birimler son günlerde yaşadıkları düşüşün ardından bugün yeniden yukarı yönlü ivme almaya başladı.

Kripto Para Piyasasına Yükseliş Hakim! Bitcoin 50 Bin Doların Üzerinde
Kripto para piyasasındaki birimler son günlerde yaşadıkları düşüşün ardından bugün yeniden yukarı yönlü ivme almaya başladı. Kripto para birimlerinin yeniden yükseliş trendine girmesi ile beraber kripto par piyasasında toplam yüzde 5 oranında yükseliş kaydedildi. Bu yükselişin ardındaki etmenler ise kripto para uzmanları ve analistler tarafından tartışma konusu oldu. Kripto para piyasasındaki uzmanlar bu yükselişin ardından hafta başından bu yana yaşanan farklı gelişmelerin etkili olabileceğini iddia ediyor.

Kripto para piyasasındaki birçok token bugüne yükselişle başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yüzde 5’in üzerinde yükseliş ile 51 bin doları aştığı 3 mart günü Ethereum ise yüzde 3’ün üzerinde yükseliş ile bin 600 doların üzerinden işlem görüyor. Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan bu yükselişin ilk olarak SEC başkan adayının açıklamalarından olmak üzere piyasadaki ekonomik gelişmelerden kaynaklandığı düşünülüyor.

SEC Başkan Adayı Gary Gensler Bitcoin Hakkında Açıklamalarda Bulundu

ABD Başkanı Joe Biden’in SEC Başkan adayı olarak gösterdiği Gary Gensler, dün ABD Senatosu’na bağlı Bankacılık Komitesi’nin karşısına çıktı. SEC’nin başına geçmesi beklenen Gensler, kripto para regülasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ve diğer kripto paraların finansal açıdan yeni bakış açılarının ortaya çıkmasını sağladığını açıklayan Gensler bununla beraber kripto paraların hala çözülmemiş güvenlik risklerinin olduğunu da açıkladı. Gensler’in açıklaması ile olarak Bitcoin’de düşüş yaratsa da ünlü ismin kripto para uzmanlarından olumlu yorumlar alması, kripto para piyasasındaki yükselişi destekledi.

ABD Bankalarının Kripto Para Adımları Yükselişi Destekledi

Kripto para piyasasında yaşanan yükselişi etkileyen diğer faktörlerin ise ABD bankalarının olumlu açıklamaları olduğu düşünülüyor. Goldman Sachs ve JPMorgan gibi dev kuruluşların Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamaları yükselişi destekledi.
Yorumlar (0)