Kripto Para Yatırımcılarına Şok: Bitcoin Tepetaklak Oldu, Sert Düşüş Panik Yarattı!

Son dönemde baş döndüren bir hızla yaşadığı yükseliş grafiği ile gündemde olan Bitcoin son derece sert bir düşüş yaşadı. Yaşanan düşüş kripto para yatırımcıları arasında büyük panik yaşanmasına neden olurken düşüşün nedenleri ve devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Kripto Para Yatırımcılarına Şok: Bitcoin Tepetaklak Oldu, Sert Düşüş Panik Yarattı!

Geride bıraktığımız hafta 64 bin 813 dolar seviyesini görerek büyük bir rekora imza atan Bitcoin çıktığından daha hızlı bir düşüşe imza attı.

Bitcoin fiyatları adeta tepetaklak olurken yaşanan düşüşte oluşan yoğun satış dalgasının da etkili olduğu belirtildi. Bitcoin yaşanan düşüşün ardından 48 bin 759 dolar seviyesine kadar gerilirken an itibari ile 49 bin 248 dolar seviyisenden işlem görmeye devam ediyor.

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Yaşanan düşüşün ardında yatırımcılarda büyük panik dalgası yaşanırken özelliklede yüksek fiyatlı bitcoin alanlarda ters pozisyonda kalınması nedeni ile yaşanan panik daha da arttı.

Son 24 saat içerisinde en düşük 48 bin 759 dolar ve en yüksek 55 bin 410 dolar seviyesi arasında dalgalanan bitcoin haftalık bazda yüzde 20.17 oranında değer kaybı yaşadı. Yaşanan düşüşün ardından bitcon’in toplam piyasa hacmi 66 milyar dolarlık kayıp ile 940,54 dolar seviyesine kadar geriledi.

FİYAT DÜZELTMESİ, FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK, AYI PİYASASI AÇIKLAMALARI GELDİ

Yaşanan sert düşüşün ardından yatırımcılar büyük kayıp yaşarken kripto para uzmanları yaşanan sert düşüşü fiyat düzeltmesi, fırtına öncesi sessizlik ve ayı piyasası gibi teknik kavramlarla açıklamaya çalıştı.

Son 24 saat içerisinde yaşanan büyük düşüş piyasada panik etkisi yaratırken en çok işlem gören 10 kripto para biriminin de değer kaybı yaşaması dikkat çekti. Dünyada işlem gören kripto para birimleri arasında piyasa hacminin yüzde 51.2'sini Bitcoin, yüzde 14.4'ünü de Ethereum oluştururken piyasa genelinde son 24 saatlik işlem hacmi 256 milyar olarak açıklandı.

Yerli kripto para borsası Thodex’in işleme kapatılması ve 2 milyar dolarlık vurgun yapıldığı iddiaları sonrasında kripto paralara olan güven sarsılırken yurt içinde bu nedenle yeni  bir satış dalgası yaşanabileceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)