Kripto Paralar İçin Kara Pazar! Bitcoin Sert Düştü Piyasa Allak Bullak Oldu!

Kripto para piyasalarında düşüş çok kuvvetli oldu. Bugün kara gün olarak tarihe geçerken Bitcoin ile başlayan fiyat gerilemeleri tüm kripto paralara yansıdı. Bitcoin neden düştü?

Kripto Paralar İçin Kara Pazar! Bitcoin Sert Düştü Piyasa Allak Bullak Oldu!
Kripto para piyasaları bugün şok bir düşüşle karşı karşıya kaldılar. Bu piyasanın öncü para birimi olan ve en çok işlem hacmine sahip kripto para Bitcoin sen 24 saat içerisinde 10 bin dolar kadar gerileme kaydetti. Bitcoin'deki yükselişler ve düşüşler diğer kripto paraları da etkilerken genel bir düşüş trendi yatırımcıları zor durumda bıraktı.

Bitcoin'deki düşüşler son 3 haftanın en kötü noktasına kadar gerilemeye varırken 52 bin dolar seviyesine gerileme görüldü. Bitcoin son haftalarda rekor seviyelere ulaşarak 64 Bin dolara kadar yükselmişti. Ancak Bitcoin'in 60 Bin dolar üzerinde tutunma sorunu yeniden baş gösterdi. O seviyede kalamayan Bitcoin yeniden 50 Bin dolarlı seviyelere geri dönmek zorunda kaldı. Peki Bitcoin neden düştü?

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ?

Bitcoin neden düştü sorusuna cevap aranmaya başlandı. Kripto para piyasası analistlerine göre Bitcoin 60 bin dolar seviyelerinin üzerinde tutunmakta zorlanıyor. Bu seviyelere ulaşsa da kısa sürede geri dönmek zorunda kalıyor. Ancak bu sefer Bitcoin'deki düşüşlerin nedeni Bitcoin'in değeri ve yükseliş hareketleri değil. Kripto paralara yönelik denetimlerin sıklaştırılacağına dair açıklamalar yapıldıkça kripto para piyasalarında ciddi bir güven kaybı meydana geliyor. Bu güven kayıpları da piyasaların dirençli tutumu önünde engel teşkil ediyor. ABD'de kripto paralara müdahale işaretlerinin gelmesi bu piyasalarda panik ortamının oluşmasına neden oldu. Ayrıca Türkiye dahil çok sayıda ülke de kripto paraları denetlemek için bir sistem geliştirme aşamasına girdiler.

KRİPTO PARALAR GÜNLÜK FİYATLAMALARI

Bitcoin'in değer kaybı yaşaması yalnızca bu para birimini etkilemedi. Bitcoin şu anda 55.918 dolardan işlem görürken Ethereum da son 24 saat içerisinde yüzde 7,62 oranında değer kaybederek 2.182 dolar seviyesine düştü. Litecoin'de günlük düşüş yüzde 13,09, Bitcoin Cash'de günlük düşüş yüzde 11,29 oldu. Ancak son haftaların en ilgi çeken coini olan Dogecoin ise genel eğilime aykırı hareket etmeye devam etti. Dogecoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 9,55 oranında arttırdı.
Yorumlar (0)