Kripto Paralarda Erişim ve Sıfır Bakiye Sorunu! Peş Peşe Açıklamalar

Son dönemlerde oldukça popüler bir seviyeye ulaşan kripto para yatırımları sonrasında beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Kripto Paralarda Erişim ve Sıfır Bakiye Sorunu! Peş Peşe Açıklamalar
Son dönemlerde oldukça popüler bir seviyeye ulaşan kripto para yatırımları sonrasında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Haftanın son işlem gününde kripto para borsalarında erişim sorunları oluşmaya başlandı. Yaşanan sorunların ve konuya ilişkin paylaşımların artmasının ardından başta Twitter olmak üzere sosyal medyadan üst üste açıklamalar geldi.

BİNANCE BAŞTA OLMAK ÜZERE KRİPTO PARA BORSALARINA ERİŞİM SORUNU

Binance başta olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde yaşanan sorunların ardından ilk resmi sayılabilecek açıklama, Coinkolik sitesinde yer alan habere göre; Binance CEO'sundan geldi. Twitter üzerinden bir bilgilendirme açıklamasında bulunan Binance CEO'su birçok borsanın AWS’lerinde (Amazon Web Service) ciddi sıkıntı yaşandığını söyledi. Yapılan açıklamanın devamında ise ünlü CEO sorunların çözümleri için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Binance CEO'sundan İlk Erişim Sorunu AçıklamasıBinance CEO'sunun Twitter'dan yapmış olduğu açıklamanın “Birçok borsayı etkileyen AWS sorunu var. #Binance anca dayanıyor ama az sayıda kullanıcı hesaplarına bağlanma sorunu yaşadığını söyledi. Şu an üzerinde çalışıyoruz.” tercümesi.

Ünlü CEO tarafından yapılan açıklamaların hemen ardından Twitter'da gündem olan konuya ilişkin çok sayıda kullanıcı da paylaşımda bulundu. Kripto para borsalarına erişim sağlayamadıklarını ifade eden kullanıcıların sorunun ne olduğunu ve ne zaman çözüleceğini araştırdılar.

KRİPTO PARA BORSASINDA ERİŞİM SORUNU DEVAM EDİYOR

Çok sayıda kişinin eirişim sorununa dair paylaşımda bulunmasının ardından bir açıklamada Huobi tarafından geldi. Sistemde yaşanan sorunlara dair kısa bir bilgi veren ve çalışmaların devam ettiğini ifade eden Huobi yaşanan sorunlardan dolayı özür dilediklerini ifade etti.

Huobi tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı.Yapılan açıklamada, “Huobi Global, AWS sistem çökmesinden dolayı geçici olarak erişime kapatıldı. Lütfen gelişmeler için takipte kalın. Zorluktan dolayı özür dileriz.” ifadeleri yer aldı.

BİR AÇIKLAMA DA KUCOİN'DEN

Yaşanan erişim sorundan etkilenenlerden arasında Kucoin'de yer aldı. Para yatırma ve çekme işlemlerinde sorunlar olduğunu ifade eden Kucoin yaşanan sorunlara dair adımların atıldığını ve düzeltmeler için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

KuCoin Exchange Turkey tarafından yapılan açıklamada, sorunun nedenine ve sorunun neden olduğu hatalara dair bilgi verdi.Twitter'dan yapılan paylaşımda, "AWS Başarısızlığından Kaynaklanan Para Yatırma ve Para Çekme Gecikmelerinin Duyurusu Amazon Cloud Service (AWS) yıkıcı donanım arızasından dolayı geçici para yatırma ve çekme gecikmeleri olacaktır. Taraflarla iletişime geçildi ve şu anda düzeliyor." bilgisi paylaşıldı.

Bazı kullanıcılar ise sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda hesaplarında bakiyelerin sıfır gözüktüğünü iddia ettiler. Kullanıcılar sorunların hemen çözülmesini talep ediyorlar.
Yorumlar (0)