Kritik Enflasyon Verisi Öncesinde Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Serbest Düşüşte!

TÜİK tarafından açıklanacak olan Ocak ayı enflasyonu rakamı öncesinde dolar kuru ve altın fiyatlarında düşüş hızlandı.

Kritik Enflasyon Verisi Öncesinde Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Serbest Düşüşte!

TÜİK tarafından açıklanacak olan Ocak ayı enflasyonu rakamı öncesinde dolar kuru ve altın fiyatlarında düşüş hızlandı. Dolar kuru ve Euro kuru düşüş eğilimli başlarken gram altın ve çeyrek altının fiyatı da düşüşe devam etti.

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Ocak ayı enflasyon rakamları öncesinde piyasalarda yön kırmızı olarak belirlendi. Hem döviz kuru hem de altın fiyatları güne düşüşle başladı.3 ŞUBAT 2021 TARİHLİ DOLAR KURU VE EURO KURU! 1 DOLAR BUGÜN KAÇ TL OLDU?Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artış, mutant virüs haberleri, FED tarafından verilen güvercin mesajlar, yeni teşvik paketleri ve Biden tarafından yapılan açıklamalar sonrasında dolar kuru hızlı bir şekilde düşüşe geçmişti. Türk Lirası'nın da içerisinde olduğu gelişmekte olan ülkelerin para birimleri süreçte pozitif yönde ayrışırken Türk Lirası değer kazanmaya devam etti. Yaşanan dalgalanmanın ardından dün 7.10 TL seviyesinin altını test eden dolar kuru bugün güne yine hafif düşüş eğilimli olarak 7.1743 TL alış ve 7.1803 TL satış fiyatı ile başlangıç yaptı. Euro kuru da yine düşüş gösterdi ve 8.6413 TL alış ve 8,6544 TL satış fiyatı üzerinden yeni günde işlemlere başlamış oldu. 

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATI DÜŞTÜ! Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.837,32 dolar seviyesinden alınırken 1.837,70 dolar satış seviyesine ulaştı. Dış piyasada yaşanan bu yükselişe rağmen hem yükselişin oldukça sınırda kalması hem de iç piyasada dolar kurunda yaşanan düşüşün devam etmesi ile kapalıçarşı altın fiyatları düşmeye devam etti. Yaşanan düşüşün ardından gram altın 423,89 TL alış ve 423,97 TL satış seviyesine gerildei. Çeyrek altın fiyatı da güne düşüşle başladı. Çeyrek altın 691 TL alış ve 702 TL satış seviyesine çekildi. Hem dolar kurunda hem de altın fiyatlarında bugün yurt dışından gelecek veriler, koronavirüs vaka sayısı, mutant virüs haberleri ve iç piyasada TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon verisi takip edilecek. Emlak365.com

Yorumlar (0)