Kritik TİS Görüşmesi Öncesi HAK - İŞ ve Öz Büro İş Sendikası Kavgaya Tutuştu!

Taşeron işçilere tayin hakkı, görev tanımı, maaş zammı ve enflasyon farkı gibi çok sayıda önemli düzenlemenin görüşüleceği TİS görüşmeleri öncesi iki işçi sendikası birbirine girdi. HAK - İŞ sendikasına bağlı olan Öz Büro İş Sendikası ve Hizmet İş Sendikası birbirine girdi. Öz büro iş sendikası toplu sözleşme konusunda beklenen haber yerine kavga haberi ile gündeme geldi.

Kritik TİS Görüşmesi Öncesi HAK - İŞ ve Öz Büro İş Sendikası Kavgaya Tutuştu!

Büyük öneme sahip olan TİS görüşmeleri öncesi iki işçi sendikası birbirine girdi. 

ÖZ BÜRO İŞ SENDİKASI: YÖNETİME DARBE GİRİŞİMİ VAR! 

Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba kritik TİS görüşmeleri öncesinde yönetime karşı operasyon düzenlendiğini iddia ederek ''Sendikamıza yönelen darbe girişimini ibretle izliyorsunuz. Sahip oldukları her şeyi işçiye borçlu olanlar işçiden aldıkları aidatı Öz Büro İş’i ele geçirmek için saçıp savuruyorlar. İşçi TİS derdinde, HAK İŞ Genel Başkanı da, Hizmet İş’in Genel Sekreteri’ni Öz Büro İş’in başına geçirme derdinde.

Emek, Kamuoyu ve herkes bilsin ki, bu süreç sendikamızın kendi iç dinamikleri ile gelişen bir ihya hareketi değil, başka bir sendikanın tertiplediği intikam ve imha hareketidir. Bütün teşkilatımız günlerdir, geceli-gündüzlü taciz edilmekte, delege arkadaşlarımız yalan ve iftirayla imzaya zorlanmaktadır“ açıklamalarında bulundu. 

HİZMET İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ HEDEFTEf 

Gülbaba yapmış olduğu açıklamasında Hizmet İş Sendikası yöneticilerinin adını vererek teşkilat başkanları ve tüm delegelerin baskı altına alındığını iddia ederek olağanüstü genel kurul için imza toplandığını dile getirdi. 

İşçiler ise TİS görüşmeleri öncesi yaşanan bu gelişmelerden rahatsız olarak yürütülecek çalışmalar ile maaş zammı, tayip hakkı ve görev tanımı gibi kritik hakların elde edilmesini talep ediyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)