Kurban Bayramı Emekli Bayram İkramiyelerine Temmuz 2021 Zammı Yapılacak Mı, Ödemeler Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak?

Türkiye'de emekli vatandaşlara Kurban Bayramı öncesinde ödenecek olan emekli bayram ikramiyelerine dair son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Emekli bayram ikramiyelerine Temmuz 2021 zammı yapılacak mı? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Kurban Bayramı Emekli Bayram İkramiyelerine Temmuz 2021 Zammı Yapılacak Mı, Ödemeler Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak?

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon emekli vatandaş için ek ödeme anlamına gelen bayram ikramiyelerine dair yaşanan tüm gelişmeler çok yakından takip ediliyor. Emekli vatandaşların çok büyük bir kısmı dar gelirli vatandaş kategorisinde bulunuyorlar. Bu vatandaşlar için emekli bayram ikramiyelerinin de önemi dolayısı ile çok büyük oluyor. Emekli bayram ikramiyelerine Temmuz 2021'de herhang bir zam yapılacak mı?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYTELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Raazan Bayramı öncesinde emekli bayram ikramiyelerine zam yapılacağı müjdesini vermişti. Bu zam müjdesinin ardından emekli vatandaşlar 2018 ile 2021 yılları arasında hiç zam yapılmayan bayram ikramiyelerine bu zamanlara dair enflasyon farkı uygulanacağını beklemişlerdi. Ancak emekli vayram ikramiyelerine Ocak 2021'de uygulanan emekli maaş zammı oranında zam yapıldı. Arada kalan fark da 1.100 TL'ye tamamlandı. Bu şekilde emekli bayram ikramiyeleri 1.100 TL oldu.

Ramazan Bayramı'ndan önce emekli bayram ikramiyeleri 1.100 TL olarak ödendi. Şimdi ise Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyelerine ilişkin merak yaşanıyor. Bilindiği gibi Temmuz 2021'de emekli mnaaşlarına zam yapılacak. Temmuz 2021 emekli maaş zammının emekli bayram ikramiyelerine yansıtılıp yansıtılmayacağı bilinmiyor. Eğer bu zam ikramiyelere uygulanırsa emekli bayram ikramiyeleri kurban bayramı öncesinde yaklaşık olarak 1.200 TL olacak. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasının ardından emekli vatandaşlar emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihlerine dair merak yaşamaya başladılar. 20 Temmuz 2021 Salı günü Kurban Bayramı'nın birinci günü olacak. Emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerini bu tarihten önce alacaklar. Ayrıca temmuz ayı zamlı emekli maaşları da Kurban Bayramı öncesinde ödenecek. Ödemelerin ise 15 Temmuz'da başlaması bekleniyor. Hem kurban bayramı emekli bayram ikramiyeleri hem de zamlı Temmuz 2021 emekli maaşları bu tarihten itibaren emekli vetandaşların banka hesaplarına yatırılacak. 

Yorumlar (0)