Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahibi Ailelere 1.100 TL Sosyal Yardım Ödemesi Yapılacak Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilen sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi ailelerce araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle de devletin verdiği 1.100 TL sosyal yardımlar büyük ilgi görüyor. Ramazan Bayramı öncesinde 1.100 TL sosyal yardım Kurban Bayramı öncesinde de ödenecek mi?

Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahibi Ailelere 1.100 TL Sosyal Yardım Ödemesi Yapılacak Mı?

Türkiye'de koronavirüs süreci sosyal yardımlara olan ilgiyi arttırdı. Pandeminin ekonomik etkileri en çok dar gelirli vatandaşları bvurdu. Bazı sektörlerde çalışmanın durması, günlül çalışanların da iş düzenlerinin aksaması ile çok sayıda vatandaş ihtiyaç sahibi haline geldi. 

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile de devlet tarafından vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar yapıldı. 2020 yılında yapılan sosyal yardımlara 2022 yılında da pandemi etkisi ile devam edildi. Geçtiğimiz yıl 3 ayrı fazda 1.000 TL olarak yapılan sosyal yardımlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile 1.100 TL'ye yükseltildi.

MİLYONLARCA VATANDAŞ SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ ALDI

Ramazan Bayramı öncesinde de ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım ödemesi yapıldı. 5 Mayıs 2021 tarihinde yapılan ödemeler ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere 1.100 TL sosyal yardım ödemesi gerçekleştirildi. Bakanlık kayıtlarında IBAN bildirimleri olan vatandaşlara bu sosyal yardımlar direkt olarak banka hesaplarına yatırılırken IBAN bildirmemiş vatandaşlara ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevlileri tarafından ulaştırıldı. 

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ 1.100 TL SOSYAL YARDIM VERİLECEK Mİ?

Türkiye'de pandemi etkisi devam etmesi ve normalleşmenin tam olarak ekonomik etki yapmaması nedeniyle yeni sosyal yardım yapılacak mı sorusu gündeme geldi. Özellikle de Kurban Bayramı öncesi için böyle bir beklenti oluştu. Ramazan Bayramı öncesi ödenen 1.100 TL sosyal yarımların Kurban Bayramı öncesinde de ödenmesi isteniyor. Ancak şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

KURBAN BAYRAMI SOSYAL YARDIM ÖDEME TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Kurban Bayramı öncesi ödenmesi talep edilen 1.100 TL sosyal yardımlar ile alakalı olarak nihai bir karara varacaklar. Bu toplantının Temmuz ayının başında yapılması bekleniyor. Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılması yönünde bir karar çıkarsa ödemelerin 15 Temmuz'da gerçekleştirilebileceği bildirildi.

Yorumlar (0)