Kuyumcular Bugün Açık Mı, Çalışıyor Mu, Altın Alış Ve Satışı Var Mı?

Türkiye'de tam kapanma sokağa çıkma yasakları devam ederken vatandaşlar hangi işletmelerin muafiyet kapsamında olup açık olacaklarını merak ediyorlar. En çok merak edilenlerden birisi de tam kapanmada kuyumcular açık olacak mı sorusu oldu. Kuyumcular açık mı? Kuyumcular tam kapanmadan muaf mı?

Kuyumcular Bugün Açık Mı, Çalışıyor Mu, Altın Alış Ve Satışı Var Mı?

Türkiye'de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 17 Mayıs'a kadar sürecek olan tam kapanma sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Bu süreçte hangi işletmelerin sokağa çıkma yasaklarından muaf olacağı İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Vatandaşlar bazı işletmelere özel olarak araştırma yapmaya devam ediyorlar. Özellikle de kuyumcuların açık olup olmadığı öğrenilmek isteniyor. Fiziki altın alış ve satışlarının yapıldığı kuyumcular tam kapanmada açık olacaklar mı?

TAM KAPANMADA AÇIK OLACAK İŞLETMELER VE KURULUŞLAR BELİRLENDİ!

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede tam kapanma sokağa çıkma yasağında üretim, imalat, temizlik gibi sektörlere ait kuruluşlar ve işletmeler muafiyet kapsamına alındığı bildirildi. Bundan dolayı vatandaşlar hangi işletmelerin açık olup olmayacağına dair merak yaşıyorlar. Bu işletmeler arasında kuyumcuların olup olmadığı soruluyor. Tam kapanmada kuyumcular çalışacak mı, açık olacak mı? Kuyumculardan fiziki altın satışı yapıalcak mı? Kuyumcu esnafı ve çalışanları dükkanlarını açabilecekler mi?

KUYUMCULAR TAM KAPANMADA AÇIK OLACAK MI?

İçişleri Bakanlığı'nın şu ana kadar yapmış olduğu açıklamalara göre kuyumcuların herhangi şekilde bir muafiyetleri bulunmuyor. Dolayısıyla kuyumcular tam kapanma sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde kapalı olacaklar ve hizmet veremeyecekler. Bundan dolayı da 17 Mayıs 2021 tarihine kadar herhangi bir yeni düzenleme yapılmazsa kuyumcular kapalı olacak. Türkiye'de bu süreçte fiziki altın satışı yapılamayacak. Fiziki altın satışı yapmak isteyen vatandaşlar tam kapanma sokağa çıkma yasaklarının sona ereceği gün olan 17 Mayıs 2021'i beklemek zorunda kalacaklar. 

KUYUMCULARA MUAFİYET VERİLECEK Mİ?

İçişleri Bakanlığı'nın kuyumculara tam kapanma sokağa çıkma yasaklarında muafiyet verip vermeyeceği de merak ediliyor. Şu ana kadar İçişleri Bakanlığı'nın kuyumculara yönelik bir muafiyet açıklaması veya düzenlemesi olmadı. Bakanlık birimlerinden böyle bir haber akışı da gelmedi. Kuyumcuların tam kapanma sokağa çıkma yasaklarında muafiyet kapsamına alınmaları da beklenmiyor. 

BUGÜN KUYUMCULAR AÇIK MI?

Kuyumcularda fizili altın alışı ve satışı yapmak isteyen vatandaşlar bugün kuyumcuların açık olup olmadığını merak ediyorlar. Şu ana kadar yapılan bilgilendirmelere göre kuyumcular kapalı. Bugün kuyumcular hizmet veremeyecekler. Kuyumcu hizmeti almak isteyenler tam kapanma sürecinin tamamlanmasını beklemek zorundalar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)