Kuyumcular Odası Başkanı Açıkladı: Gram Altın Fiyatları 430 Lirayı Aşabilir!

Dolar kurunda yaşanan yükseliş ile beraber yukarı yönlü çıkışını hızlandıran altın fiyatları hakkında Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman önemli açıklamalarda bulundu. Altın fiyatları hakkında uzman yorumları arayan kişiler için değerlendirmede bulunan Başman piyasalarda yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek altın fiyatları yükselmeye devam eder mi, dolar düşerse altının fiyatı ne olur, dolar yükselmeye devam ederse gram altın fiyatı da yükselir mi sorularına yanıt verdi. Cevaplar haberimizde...

Kuyumcular Odası Başkanı Açıkladı: Gram Altın Fiyatları 430 Lirayı Aşabilir!

Corana virüs salgını nedene ile ekonomide yaşanan dalgalanma emtia fiyatları için de farklı etkileri ortaya çıkardı. 

Süreçte global piyasalarda altın fiyatları ve dolar kuru iniş çıkışlı son derece sert hareket ederken özellikle de altın yatırımcısı tarafından ons altının fiyatı ve gram altın fiyatları yakından takip ediliyor. 

DOLAR DÜŞERSE GRAM ALTIN 350 LİRAYI GÖRÜR, YÜKSELİRSE  430 LİRA BARAJINI AŞAR! 

Altın fiyatları hakkında uzman yorumları arayan kişiler için önemli açıklamalarda bulunan Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, dolar kuru ile altın fiyatları arasında ki yakın ilişkiye dikkat çekerek "Eğer iç piyasada dövizin yükselişi gerilerse altının gramı da düşer.

Ancak bu düşüş en fazla 360, ya da 350 'ye kadar düşer. Bu düşme virüs öncesi rakamlara gelmez. İç piyasa da döviz artarsa altının gramı 420 ya da 430 liraya kadar yükselmesini bekliyoruz" diyerek çok konuşulacak açıklamalara imza attı. 

İLK CORANA VİRÜSÜ VAKASINDAN BU YANA ALTIN FİYATLARI VE DOLAR KURU NASIL ETKİLENDİ?

Türkiye'de ilk korana virüs vakası hatırlanacağı üzere 11 Mart 2020 tarihinde görülmüştü. 

O tarihte dolar kuru 6 lira 13 kuruştan işlem görürken gram altın fiyatı ise 328 liradan işlem görüyordu. 

Süreçte piyasalarda yaşanan dalgalanmalar ile beraber gram altın fiyatı 396 lira ve dolar kuru ise 7.28 lira seyiyesini görerek tarihi rekorlarını kırmıştı. 

Emlak365.com