Kuyumcular Odası Başkanı Altın Yorumu Açıklaması 2020 Yıl Sonu Altın Beklentisi Dudak Uçuklattı: Gram Altın İçin Tarih Verdi, 600 TL Olabilir Dedi

Ons altının fiyatı uluslararası piyasada baş döndürücü bir hızla yükselirken sert bir şekilde yükselen dolar kuru üzerinden de destek alan gram altın fiyatı da iç piyasada tüm zamanların tarihi rekorlarını alt üst etti. Gram altın fiyatlarına yaşanan rekor baş döndürmeye devam ederken elinde altını olan kişilere kuyumculardan çok kritik uyarı geldi. Kuyumcular Odası Başkanı ise 2020 yıl sonu ve 2021 yıl başı altın fiyatı tahmini beklentisi rakamı ile dudak uçuklattı. Gram altın bugün kaç lira, gram altının fiyatı yıl sonunda ne kadar olur, elinde altını olanlar ne yapmalı, elinde altını olanlar dikkat, altın borcu olanlar ne yapmalı, gram altın 600 TL olur mu, bu fiyatlarla altın alınır mı, altın alınmalı mı, altına yatırım yapılmalı mı? Soruların yanıtları haberimizde...

Kuyumcular Odası Başkanı Altın Yorumu Açıklaması 2020 Yıl Sonu Altın Beklentisi Dudak Uçuklattı: Gram Altın İçin Tarih Verdi, 600 TL Olabilir Dedi

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken uluslararası piyasada ons altın fiyatında bir miktar gevşeme yaşanmasına rağmen iç piyasada dolar kurunun hareketlenmesi üzerine fiyatlarda yükseliş devam etti. 

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADARDIR, GRAM ALTININ FİYATI NE KADAR? 7 AĞUSTOS 2020 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken piyasalarda yaşanan kur şoku ve ekonomideki dalgalanma yatırımcının vazgeçilmez güvenli limanı altın fiyatları için yukarı yönlü hareketliliği destekledi. 

Yaşanan yükselişin ardından gram altının alış fiyatı dünkü kapanış rakamlarına göre yükselişini korudu ve alış 484,58 lira ve satış 484,68 lira üzerinden işlemg gördü. Altın fiyatları adım adım 500 lira sınırına giderken gram altında yıl sonu hedefi de 500 lira seviyesinden yükseltilerek 600 lira barajına dayandı. 

ÇEYREK ALTIN 850 LİRA BARAJINI HER AN AŞABİLİR! 

Gram altında yaşanan yükseliş çeyrek altın fiyatlarına da yansıdı. Çeyrek altının satış fiyatı adım adım 850 lira barajına yaklaşırken çeyrek altın alış fiyatı 803,20 lira ve satış 847,10 lira barajına dayandı. 

ADANA KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI BAŞMAN 2020 YIL SONU VE 2021 OCAK AYI ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ BEKLENTİSİ İLE DUDAK UÇUKLATTI! GRAM ALTIN 600 TL OLUR MU?

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman altın fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareketliliğin tüm hızı ile devam etmesini beklediklerini belirterke yıl sonunda gram altın fiyatlarında 550 lira seviyesinin görülebileceğini dile getirdi. 

Başman 2020 yıl sonu altın fiyatı beklentisi tahmini rakamını açıklayarak "Buna paralel olarak Türkiye'de de aynı hareket ve ivmeyi görmekteyiz. İster istemez Türkiye'de de altın fiyatları yukarı doğru hareketlendi. Dün 465 lira olan gram altın fiyatı bugün 480 lira oldu. Gramda 15 lira artış gösterdi. Orta ve kısa vadede 500-550 lirayı görecek gibi altın. Yılbaşına da altın 550'in üzerinde 600 liraya yakın bir rakamda olması beklenmekte" diyerek dudak uçuklatan rakamlar açıkladı. 

PİYASALAR KORANA VİRÜS SALGINI İÇİN GELECEK AŞI MÜJDESİ HABERİNE KİLİTLENDİ, VİRÜSTE İKİNCİ DALGA BÜYÜK BİR YIKIMA NEDEN OLUR! 

Türkiye'de yaşanan ekonomik dalgalanma gibi tüm dünyada da korana virüs salgını nedeni ile olumsuzluklar yaşanırken Merkez Bankaları'nın tümü oluşturdukları senoryaları ikinci bir pandemi dalgası olmaması üzerine şekillendirdi. 

Dünyada yaşanan parasal genişlemede sona gelinirken ikinci bir dalga oluşması halinde ekonomilerin kapatılmasının artık imkansız hale geldiğini belirten ekonomistler aşı müjdesi gelmeden dünyayı vuracak ikinci bir dalganın ekonomide şok etkisi yaratacağını, zar zor ayakta durmaya çalışan ülke ekonomilerinin böyle bir şoku atlatmaya yetmeyeceğini belirterek altın fiyatlarının da böyle bir olayın meydana gelmesi halinde bugünkü değerlerinin çok daha üstüne çıkabileceği konusunda uyarılarda bulundular. 

Uluslararası piyasalarda da yaşanan panik dalgası ile tarihinde ilk kez 2 bin dolar barajını aşan ons altın fiyatı için 2 bin 300 dolar hedefi test edilirken altın fiyatlarını durdurabilecek tek verinin korana virüs aşısı olduğu belirtiliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)