Kuyumcular Odası Başkanı Bomba Altın Fiyatı Yorumu İle Açıkladı: Müjdeyi Veriyorum Dedi, Rekor Fiyat Beklentisi İle Dudak Uçuklattı!

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma hem yatırımcısını hem de yatırım yapmak isteyen kişileri endişelendirmeye devam ediyor. Konu hakkında en kritik açıklama Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapıldı. Altın fiyatları ne kadar, altın düşmeye devam eder mi, altın düşecek mi, altın fiyatları ne olacak, gram altın düşer mi, çıkar mı, elinde altını olanlar ne yapmalı, elinde altını olanlar dikkat, altını olan bozdurmalı mı?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma hem yatırımcısını hem de yatırım yapmak isteyen kişileri endişelendirmeye devam ediyor. Konu hakkında en kritik açıklama Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapıldı. Altın fiyatları ne kadar, altın düşmeye devam eder mi, altın düşecek mi, altın fiyatları ne olacak, gram altın düşer mi, çıkar mı, elinde altını olanlar ne yapmalı, elinde altını olanlar dikkat, altını olan bozdurmalı mı?

Ekonomide yaşanan hareketlilik tüm hızı ile devam ederken yaşanan dalgalanma altın fiyatları ve dolar kurunda da ani değişimlere neden oluyor. Özellikle de altın fiyatlarında yaşanan çok sert yükseliş ve düşüşler yatırımcıların kafalarını karıştırıyor. 

BURSA KUYUMCULAR ODASI BAŞKANINDAN ALTIN FİYATLARI YORUMU: 

Altın fiyatlarında son durum yakından takip edilirken konu hakkında bir değerlendirme de Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapıldı. Bursa Olay TV Muhabiri Melis Erkek’in sorularını yanıtlayan Altıkardeş yapmış olduğu değerlendirmesinde “Altın fiyatları son dalgalanma ile yaşadığı yükselişin etkisiyle gram altın bazında altın fiyatları 464 lirayı, çeyrek altın 750 lirayı, yarım altın bin 501 lirayı ve Cumhuriyet altını da 3 bin 104 lirayı gördü. Ons altın fiyatı bazında değerlendirdiğimizde de 1950 dolar seviyesi görüldü. Peki, altın buralara nereden geldi?

Dolarda biraz gevşeme yaşadık. Dolar bu aralar 7.40 lira civarında geziniyor. Dünyada İngiltere’de yaşanan virüsün mutasyona uğraması şoku, yaşanan mutasyonun diğer ülkelere de sıçraması ile beraber yaşanan etki büyüdü. Altın fiyatlarına pandeminin etkisinin her zaman son derece büyük olduğunu söylüyoruz. 

Şu an için değerlendirmemiz gerekirse, altın fiyatlarının hangi seviyede durması gerektiği veya bundan sonrası için izleyeceği rota yönünde ben doların 7.20 TL seviyesine kadar geri çekilebileceğini tahmin ediyorum bu ortamda. Bu durumda ons altının fiyatı 1900 dolar sularından tekrar geri gelmesi ile altın fiyatlarının 440 liralık bandında seyretmeyi sürdürmesini bekliyorum. 

Tabi süreçte seçimi kazan Biden’ın koltuğuna oturmasını yakından takip edeceğiz. Biden tarafından  dünyaya verilecek olan mesajlar büyük önem taşıyor. O süreçten sonra altının ons fiyatının yeniden 2 bin  dolar üzerine çıkma ihtimali bulunuyor. Dolar kuru bu çıkışın etkisi ile yeniden yükselirse gram altın bu durumda daha önce gördüğü 530 TL bandını geçme ihtimali bulunuyor. 

ELİNDE ALTINI OLANLAR DİKKAT! ALTIN ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Bu noktada herkes “Altın almak için doğru zaman mı?” sorusunu yöneltiyorlar. Bence bundan sonra her gün alım fırsatı. Yapılan açıklamaların dışında insanların yorumları farklı olabiliyor. Ama biz Bursa altın piyasası olarak bakarsak insanların altına olan güveninde bir azalma olmadığını görüyoruz. Altın her zaman güvenilir limandır. 

Şu an için bir tık altını da görebiliriz. Süreçte altın fiyatları için dolar kuru da büyük önem taşıyor. Ons altın fiyatlarında 2 bin doların üzerini görmediğimiz sürece önümüzdeki 3-4 haftalık haftada gram altın fiyatı 440 TL bandında ilerleyecek, belki en yüksek 480 TL seviyesini görecektir. Aşılarla gelen ilgili haberlerin de olumlu sonuçlandığını düşünürsek gram altının 430 liraya kadar gerileyebileceğini düşünüyorum. 

Ama altın düşüp yükselse de her zaman uzun vadede kazandırır. Altın almaktan korkmayın, altın uzun vadede her zaman kazandırır. Uzun süredir ertelenen düğünlerin de önümüzdeki dönem başlaması ile beraber altın fiyatlarının ben bu rakamdan daha geriye gideceğini düşünmüyorum ve şimdiden altın yatırımcısına müjdeyi veriyorum. “diyerek gram altın fiyatı için 530 lira seviyesini işaret ederek umutlandıran açıklamalarda bulundu. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş tarafından yapılan piyasa değerlendirmesi olup, Emlak365.com sitesi tarafından herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir