Kuyumcular Odası Başkanından Altın Fiyatı Tahmini Yorumu: Türbülans Bitti, Yeni Yükseliş Dalgası Geliyor!

2020 yılının parlayan yıldızı olan ve rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları yılın son çeyreğinde yaşadığı dalgalanma ile ne yazık ki yüksek değer kaybı yaşamıştı. Yaşanan dalgalanma sonrasında yeniden yükselişe geçen altın fiyatları sonrasında kritik açıklama Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşculu ve Ünye Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş tarafından yapıldı. Altın fiyatları ne olur, yükselecek mi, düşecek mi, altında son durum ne?

Kuyumcular Odası Başkanından Altın Fiyatı Tahmini Yorumu: Türbülans Bitti, Yeni Yükseliş Dalgası Geliyor!
Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken elinde altını olanlar, altın borcu bulunanlar, düğün yapacaklar ve altına yatırım yapmak istiyorum diyen kişiler "altın fiyatları ne olur?" sorusunun yanıtını aramaya devam ediyor.

2020 SENESİNİN BAŞINDA GRAM ALTIN 280 LİRA İLE BAŞLAMIŞTI!

Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Hüseyin Çavuşculu altın fiyatları hakkında yapmış olduğu yorumunda "Bizim tüketicilere tavsiyemiz mutlaka her ay tasarruf edebiliyorsanız her ay mutlaka bir çeyrek altın alın tavsiyesinde bulunuyoruz. Alışveriş yaparken vatandaşımızın tasarruf edeceği, takacağı altın farklı. Altın fiyatlarının yükselmesi kuyumcular için iyi bir şey değil. Çünkü biz sirkülasyona bakarız. Örnek vermek gerekirse eskiden hediye götürmek için 15 gram bilezik alan vatandaş artık 5 gram bilezik alıyor. Biz gramda para kazanıyor.Gramında 1 lira kazanıyorsak 15 lira yerine artık sadece 5 lira kazanıyoruz. Bu nedenle altının yükselmesi bizim için iyi değil. Altın fiyatları düşük olursa tüketicinin alım gücü artar. Düğün sezonunun açılması bize mutlaka bir hareket getirecektir. Alım gücü zayıfladığı için çok umutlu değiliz. Altın geçmişten bu yana her zaman güvenli yatırım limanı olmuştur. Altın her zaman değerini korur. Krizde bile altın değerini korur" dedi. 2020 sene başında gram altının 280 lira olduğunu belirten Çavuşçulu bugün yatırım yapanların da yarın kazanacaklarını söyledi.ALTINDA YÜKSELİŞ TRENDİ Mİ GELİYOR, ALTIN FİYATLARI NE OLUR, DÜŞER Mİ, YÜKSELECEK Mİ?

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Ünye Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş, yaz ayı ile birlikte yurt dışı yatırımcılarının da gelmesiyle altın fiyatlarında yükseliş trendi beklediklerini dile getirdi.

Hem gram altın fiyatı hem de çeyrek altın fiyatları için yükseliş beklediklerini belirten Kumaş, altının her zaman için en çok tercih edilen yatırım aracı olduğunu belirterek aşağı türbülans etkisinin sona erdiğini söyledi. Son 4 aydır altın fiyatlarında yükseliş trendi yaşandığını belirten Kumaş sıcak parası olan kişilerin altın alabileceklerini belirterek altının 4. çeyrek itibari ile yeniden 500 lira seviyesini görebileceğini söyledi.

Önümüzdeki dönemde yeni bir yükseliş dalgalanması yaşanabileceğini belirten Kumaş altında yükselişin devam edeceğini söyledi.

NOT: Burada yer alan bilgiler Kuyumcular Odası Başkanları tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, yatırım tavsiyesi verilmemiştir, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
Yorumlar (0)