Kuyumcular Odası Başkanından Bomba Altın Fiyatları Açıklaması: 2021 Yılında Altın Fiyatı Ne Olur, Yükselecek Mi, Düşer Mi?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile beraber hareketli günler geçiren altın fiyatları rekor seviyeyi gördükten sonra düşüşe geçmişti.

Kuyumcular Odası Başkanından Bomba Altın Fiyatları Açıklaması: 2021 Yılında Altın Fiyatı Ne Olur, Yükselecek Mi, Düşer Mi?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile beraber hareketli günler geçiren altın fiyatları rekor seviyeyi gördükten sonra düşüşe geçmişti. Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken yaşanan düşüşün ardından 2021 fiyat tahmini beklentileri merek konusu oldu.

Emlak365.com / Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları son dönemde düşüşe geçmişti. Yaşanan dalgalanma sonrasında "2021'de altın fiyatları ne olur?" sorusu gündemde ki yerini korumaya devam ediyor. Konu hakkında yeni bir değerlendirme de Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman tarafndan yapıldı. 2021 ALTIN FİYATI TAHMİNİ BEKLENTİSİ NE KADAR, ALTIN FİYATLARI 2021'DE OLUR?Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken yaşanan düşüşün ardından gram altın son 3 ayın en dip noktasına ulaşmıştı. Normal koşullar altından her sene sonunda yükselişe geçen altın fiyatları bu sene dolar kurunda yaşanan sert düşüşün de etkisi ile bu sene beklenen performansı gösteremedi. Gram altın Kasım ayında 540 TL seviyesine çıkarak büyük bir keror kırarken yaşanan sert düşüşün etkisi ile 444 TL seviyesine kadar çekilmişti. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman “Uluslararası piyasalarda altın fiyatları düşmedi. Sene başında bin 500 dolardı, şimdi bin 900 dolar civarlarında. Yani uluslararası piyasalarda yükseliş söz konusu. Türkiye’de doların değer kaybetmesi altın fiyatlarını maliyet olarak ucuzlattı. Şu an altın fiyatları 450 TL rakamlarına geldi.Altın 550 TL olduğu zaman bunun gerçek fiyatı olmadığını biliyorduk. Bu fiyatlar ekonomimizin layığı olan yerler değil. Şu an olan fiyat aslında olması gereken fiyat. Fiyatların düşmesi durabilir ama en azından belli bir süre stabil gidecektir. Bu fiyatlar birkaç ay önce olduğu gibi ani artışları yılın ilk altı ayında göreceğimizi zannetmiyorum. Bu fiyatlar uzun süre stabil devam eder. Çok küçük artışlar olur ama büyük sıçramalar yapacağını düşünmüyorum” diyerek 2021 yılında yeni bir atak beklemediklerini ve fiyatların stabil ilerleyeceğini söyledi. 

GRAM VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR, ALTIN KAÇ TL OLDU?Yılın son işlem gününde gram altın 452,64 TL seviyesinden işlem görürken çeyrek altın alış fiyatı 733,90 TL ve satış fiyatı 746,20 TL seviyesine yükseldi. Ons altın alış fiyatı 1.893,54 dolar ve satış 1.893,93 dolar seviyesine geldi. NOT: Haberde yer alan ifadeler kişilerin kendileri tarafından açıklanmış olan değerlendirmeler olup, Emlak 365 olarak altın tavsiyesi verilmemiş, son dakika gelişmeleri paylaşılmıştır.

Yorumlar (0)