Kuyumcuların Altın Yorumları: 2021 Yıl Sonu Çeyrek Altın Tahmini 900 TL!

2020 yılında rekor üzerine rekor kıran, 2021 yılına ise kötü bir başlangıç yapan altın fiyatları bugün piyasalarda yaşanan dalgalanma ile hızlı bir çıkış ivmesi yakaladı. Peki, 2021 yıl sonu altın fiyatı tahmini ne kadar, yıl sonunda çeyrek altın ne kadar olur, bugün ne kadar, kaç TL, altın düşer mi, yükselir mi?

Kuyumcuların Altın Yorumları: 2021 Yıl Sonu Çeyrek Altın Tahmini 900 TL!
Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken elinde altını olanlar, altın borcu bulunanlar, altın almak isteyenler, düğünü olanlar ve altın bozdurmak isteyenler "altında yön ne olur?" sorusuna yanıt arıyor.

Özellikle de yüksek fiyat üzerinden altın alan ve sonrasında sert düşüş yaşan altın fiyatları sonrasında zarar eden kişiler altında yaşanan yükseliş dalgalarını yakından takip ediyor.

2021 YIL SONUNDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN YÜKSELİR Mİ, DÜŞER Mİ, ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLUR?

Altın fiyatları 2020 senesinde pandemi döneminde rekor üzerine rekor kırmış, o dönemde gram altın Ağustos ayında 540 TL seviyesinin hemen üzerini test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Ancak daha sonrasında hem gelen yoğun kar satışları hem de aşı haberleri ile 2020 senesinin son çeyreğini kapsayan Ekim, Kasım ve Aralık ayında sert fiyat düşüşleri yaşanmaya başlanmıştı. Yaşanan bu sert düşüşe rağmen 2020 yılının en çok getiri sağlayan yatırım aracı olmayı başarmıştı.Altın fiyatları hakkında yorum yapan Sarraf Mustafa Zağlı yaz mevsiminde altına olan ilginin yine artacağını belirterek şu dönemde kendini koruyan altın fiyatlarının ortalama seviyede ilerlediğini belirterek "2020 senesinde pandemi nedeni ile altın fiyatları büyük patlama yaşamıştı.

ENFLASYONUN OLDUĞU HER YERDE ALTIN KAZANDIRIR!

Süreçte vatandaş ekmek alır gibi altın aldı bir dönem. Yaşanan bu yoğun talep altın fiyatlarında da yükselişi beraberinde getirdi. Enflasyon faktörü göz önüne alındığında altın her zaman yüksek kazanç getirisi sağlar.

Çeyrek altın şu anda piyasada 700 lira seviyesinden işlem görüyor. Ramazan ayı sonuna kadar bizler bu seviyeden işlem görmeye devam eder. Düğünlerin yaz ayında çoğalması, gelen gurbetçilerin altın alımına başlaması, altın yatırımın artması ile beraber fiyatlarda yukarı yönlü hareketlilik yaşanır.

Yıl sonunda ben çeyrek altının 900 lira ile bin lira arasında bir yere oturmasını bekliyorum. Elinde altını olan kişilerin panik olmasına gerek yok. Şu anda en çok satılan altın türü çeyrek altın. Altın mutlaka yükselecektir" dedi.

NOT: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
Yorumlar (0)