Kuyumcuların Altın Yorumları: Kumar Oynamayan, Yatırım İçin Altın Alan Kazanacak, Gram Altın 540 TL Üzerini Görecek!

Altın fiyatları büyük bir hızla düşmeye devam ederken son 6 ayın dip noktası görüldü.

Kuyumcuların Altın Yorumları: Kumar Oynamayan, Yatırım İçin Altın Alan Kazanacak, Gram Altın 540 TL Üzerini Görecek!

Altın fiyatları büyük bir hızla düşmeye devam ederken son 6 ayın dip noktası görüldü. Hem gram hem de çeyrek altın fiyatları düşüşünü sürdürürken altın fiyatları ne olacak sorusuna yanıt Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek tarafından verildi. Gram altın yeniden 500 TL olur mu, altında yön nereye, ne olur, düşüş sürecek mi, altın fiyatları ne zaman yükselecek, yüksek fiyattan altın alanlar ne yapmalı?

2020 yılında patlak veren pandemi krizi ile beraber rekor üzerine rekor kıran ve adeta uçuşa geçen altın fiyatları yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. 2020 yılının son çeyreğinde düşüşe geçen altın fiyatları ne yazık ki 2021 yılında bu düşüşü hızlandırmıştı. Ocak ayında büyük kayıp yaşayan gram altın ve çeyrek altın fiyatı Şubat ayına son 6 ayın en dip noktasını görerek yatırımcısını bu sefer üzdü. GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR, ÇEYREK ALTININ FİYATLARI VE GRAM ALTIN FİYATI KAÇ TL OLDU?Dünü düşüşle kapatan altın fiyatları erimeye devam etmişti. Gram altın fiyatı 2 Şubat 2021 gününü 424,69 TL alış ve 424,78 TL satış fiyatı ile tamamlarken çeyrek altın fiyatı da yüzde 0,85 değer kaybı ile 693 TL alış ve 704 TL satış fiyatı ile günü kapatmıştı. Bugün piyasalarda yaşanan yeni fiyatlamalar sonrasında gram altın ve çeyrek altın fiyatı düşüşü sürdürdü. 

ESKİŞEHİR KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI ERCAN ARIYÜREK'TEN AĞIZLARI AÇIK BIRAKAN BOMBA GRAM ALTIN FİYATI TAHMİNİ GELDİ! Yaşanan düşüş en çok elinde altını olanlar ve yüksek fiyatla altın yatırımı yapan kişileri üzmüştü. 6 Kasım 2020 tarihinde 540 TL seviyesini görerek rekor kıran altın fiyatları için yeni tahmin geldi. Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek "2021 yılında altın fiyatları ne olacak, yön ne olur?" sorusuna yanıt verdi. Değerli madenler piyasasının nabzını tutan ve tüm gelişmeleri yakından takip eden Kuyumcuların altın yorumları yakından takip edilirken bu noktada Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek tarafından yapılan yorumlar da son derece değerli bulundu. Altın fiyatlarının 2019 senesini 291 lira ile kapattığını hatırlatan Arıyürek 2020 yılında bu rakamın 456 lira olarak gerçekleştiğini belirterek uzun vadede altın yatırımının her zaman kazandırdığını söyledi. 2021 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLACAK, YÖN NE OLUR?Altın fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulunan Arıyürek "Geride bıraktığımız 2020 senesinde gram altın fiyatı 540 lira seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bu aralarda ise gram altın fiyatı 445 ve 450 lira aralığında gidip geliyor. Benim gördüğüm kadarı ile altın her zaman yaptığı gibi zirvesini yeniledi. Ben 2021 yılı için gram altın fiyatının yıl sona ermeden yeniden 540 TL seviyesini aşarak yeniden rekor tazeleyeceğini düşünüyor. 

Altın yatırımı yapmak isteyen kişilere önerim bunu kumar olarar düşünmeleli ve yatırım olarak yapmalı. Kısa süreli altın alım satımı kumar oynamak gibidir ancak uzun vadede altın yatırımı mutlaka kar getirir. 2019 yılında 219 lira olan gram altın 2020 yılında 456 liraya ulaştığı anda yüzde 56 oranında getiri sağladı. Bu kazanç ne dolar, ne borsa ne de faizde var. Sadece altında var" diyerek uzun vadeli altın yatırımı yapılmasını önerdi. ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELECEK?Arıyürek altın fiyatlarının neden yükseleceği konusunda yapmış olduğu açıklamasında ise Amerika tarafından açıklanacak mali destekleme paketinin beklentilerin üzerinde yüksek çıkması, Çin ile Amerika arasındaki gerilimin yükselmesi, yeniden ticaret savaşlarının başlama riskinin bulunması, Merkez Bankaları tarafından negatif faiz uygulanması ve bunun da yatırımcılara yeni mecralar arayışına itmesi, altının her zaman tartışmasız güvenli liman olarak kabul edilmesi gibi önemli gündem maddelerini öne çıkardı. Altın fiyatlarında yaşanan düşüş altın borcu olanlar ve düğünü olanlar için bir alım fırsatı yaratırken yüksekken altın alımı yapan kişiler ise zarar etmeleri nedeni ile fiyatlarda yönün ne olacağı konusunda arayış içinde bulunuyorlar. NOT: Burada yer alan bilgiler Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek tarafından yapılan açıklamalardan oluşmakta olup emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Yatırım tavsiyesi sadece aracı kurumlar tarafından verilmektedir. Emlak365.com

Yorumlar (0)