KYK Borç Yapılandırma Ekranı Kapalı! GİB Yapılandırma Başvuru Tarihlerini Açıkladı

7256 sayılı kanun kapsamında yapılandırma kapsamında yer alan KYK öğrenim kredisi borçlarına dair GİB'den duyuru yayımlandı.

KYK Borç Yapılandırma Ekranı Kapalı! GİB Yapılandırma Başvuru Tarihlerini Açıkladı

7256 sayılı kanun kapsamında yapılandırma kapsamında yer alan KYK öğrenim kredisi borçlarına dair GİB'den duyuru yayımlandı. KYK öğrenim kredisi borcu olan ve yapılandırma yapmak isteyen vatandaşların borçları için ne zaman başvuru yapabilecekleri ilan edildi. İşte Gelir İdaresi Başkanlığı'nın KYK borç yapılandırma duyurusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan 7256 sayılı kanun kapsamında devlete olan borçlar yapılandırılacak. Devlete karşı kanun kapsamında yer alan borcu bulunan vatandaşlar, bu borçlarını yeni ödeme olanakları ile yapılandırabilecekler. Yapılandırma imkanları arasında hem faiz indirimli peşin ödeme planları hemde uzun vadeli ödeme imkanlarının yer alıyor. GİB'DEN KYK BORÇLARININ YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN DUYURUKYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşlar için Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan bir duyuru geldi. Kurum tarafından yapılan açıklamada,  7256 sayılı kanun kapsamında KYK öğrenim kredisi borcunu yapılandıracak vatandaşların başvurularını ne zaman yapmaya başlayacağı duyuruldu. GİB, KYK borçları için yapılandırma başvuru ekranının kapalı olduğunu ilan ederken başvuruların 23 Kasım'dan itibaren yapılacağını açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın KYK Borç Duyurusu"T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan Başkanlığımıza bilgi aktarımı devam ettiğinden KYK borç yapılandırma işlemleri için başvuru 23.11.2020 tarihinden itibaren yapılabilecektir."Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi borçlarına ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı'nca yayımlanan duyuru kapsamında, KYK borcu yapılandıracak olan vatandaşlar 23 Kasım tarihinde başvurularını yapabilecekler. Borç yapılandırma için başvurular 31 Aralık tarihinde sona erecek.Emlak365.com


Yorumlar (0)