Maliye Bakanı Albayrak'tan Son Dakika Bayram Müjdesi Geldi! KDV İndirimi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son dakika yapmış olduğu açıklamasında bayram müjdesi verdi. Bakan Albayrak kira stopaj oranlarının düşürüldüğünü açıklayarak bu alanda uygulanacak yeni oranları açıkladı. İşte Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bayram müjdesi.

Maliye Bakanı Albayrak'tan Son Dakika Bayram Müjdesi Geldi! KDV İndirimi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kurban Bayramı öncesinde kendisine sosyal medya hesabından bazı paylaşımlarda bulundu. 

Bayram öncesi çok sayıda alanda KDV müjdesi veren Bakan Albayrak, işyeri kira stopaj oranlarına ilişkin de düzenleme yapıldığını duyurdu. Bakan berat Albayrak'ın Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar şu şekilde;

MALİYE BAKANI ALBAYRAK'IN SON DAKİKA MÜJDELERİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında vatandaşlara şu müjdeleri verdi. 

1-) "Bayram öncesinde başta esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza müjdemiz var. İş yeri kira stopajını %20'den %10'a Yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, konut bakım onarımı, tamir, kuru temizleme, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV'yi %18'den %8'e indirdik."

2-) Ayrıca; KDV oranı %8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde ve sinema, tiyatro, müze giriş ücreti gibi kültürel faaliyetlerde KDV'yi %1'e indirdik. Esnafımızı her alanda desteklemek için üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu indirimler esnafımıza ve milletimize hayırlı olsun."

Emlak365.com