Mansur Yavaş'tan Sosyal Yardım Alanlara Fatura Müjdesi! 10 Tona Kadar Su Aylık 10 TL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş su faturalarına ilişkin yeni bir çalışmayı paylaştı. Belediye meclisine sunulan önerinin kabul edilmesi durumunda Ankara'da sosyal yardım desteği alan vatandaşlar için 10 tona kadar su kullanımı 10 TL olacak. İşte Mansur Yavaş'ın paylaşımı.

Mansur Yavaş'tan Sosyal Yardım Alanlara Fatura Müjdesi! 10 Tona Kadar Su Aylık 10 TL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kent genelinde uygulanması planlanan yeni bir projeye dair ilk bilgileri verdi.

Pandemi sürecinden etkilenen ve sosyal yardım alan vatandaşların ceplerinde ki yükü azaltmak adına; su faturalarına yönelik gelen bu düzenleme adımı ile belli bir miktar su kullanımında sabit ücret alınacak. Söz konusu uygulamaya dair açıklama ise Mansur Yavaş'tan geldi. 

MANSUR YAVAŞ'TAN SU FATURASI MÜJDESİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda, yeni düzenleme için talebin belediye meclisinde olduğunu duyurdu. 

Belediye meclisinde gerçekleştirilecek görüşmelerin ardından düzenlemenin hayata geçmesi bekleniyor. Yeni düzenleme ile sosyal yardım desteği alan ve ihtiyaç sahibi olan Ankaralı vatandaşlar su faturalarının aylık 10 tona kadar su kullanımı durumunda 10 TL'ye sabitleneceği duyuruldu.

Mansur Yavaş'ın Twitter ve Facebook Paylaşımları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş paylaşımlarında "Değerli ailem, Hiçbir vatandaşımız başını yere eğsin istemiyoruz. Sosyal yardım alan ailelerimize ücretsiz internet çalışmalarımız devam ederken, su fiyatını aylık 10 tona kadar 10 TL' de sabitleme planımızı da meclisimize sevk ettik. Daima yanınızda olacağız." ifadelerini kullandı.

Emlak365.com