Mansur Yavaş'tan Başkentte Hayvancılığa Destek! Hibe Hamile Manda Dağıtılacak

Hayvancılık alanında destek sağlamaya hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi bedava, hibe manda verileceğini duyurdu. Desteğe dair detaylar Mansur Yavaş tarafından açıklandı.

Mansur Yavaş'tan Başkentte Hayvancılığa Destek! Hibe Hamile Manda Dağıtılacak
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı hayvancılık alanında destek için kolları sıvadı. Yeni bir proje başlatılan belediye başkanlığı hibe hayvan desteği sağlayacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sağlanacak olan destek hakkında bilgi verdi.

HİBE YAVRULAYACAK MANDA VERİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın en büyük projelerinden birisi olan Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projesi için ilk adım atılıyor. Bu proje ile başkentte hayvancılığın gelişmesi amaçlanıyor. Sağlanacak desteğe ilişkin ilk açıklama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün tarafından açıklandı. Tüzün yapmış olduğu konuşmasında sağlanacak desteğin amacına ve hedeflerine dair bilgi verdi.

Başkentin siyaset kadar tarım ve hayvancılık alanında da gelişmesini istediklerini ifade eden Tüzün sağlanacak desteği açıklandı. Bu kapsamda ilk etapta yüzde 80 hibe ile 51 yetiştiriciye 153 adet manda sağlanacak. Hayvancılığın desteklenmesi için sağlanacak bu projelerin ilk başlama noktası Şereflikoçhisar, Nallıhan ve Elmadağ olacak. Bunların dışında sağlanacak hayvanlar, yavrulamak üzere olan mandalardan oluşacak.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI

Hayvancılık adına sağlanacak destek ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir paylaşımda bulundu. Yavaş paylaşımında desteğin uygulanmasına ilişkin bilgi verirken paylaşımında şu ifadeleri kullandı.Mansur Yavaş Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Benim en büyük hayalim Ankaralıları zengin etmek. Bu kapsamda hayvan yetiştiren yerli üreticilerimize manda desteğinde bulunmaya başlıyoruz. Hibe edeceğimiz gebe mandalar sayesinde hem et ve süt üretimi artacak hem de hemşehrilerimiz hesaplı ve doğal ürünlere ulaşabilecekler." dedi.
Yorumlar (0)