Mansur Yavaş'tan Ramazan Öncesi O Esnaflara 15 Bin TL Destek Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara'nın Kızılcahamam İlçesinde yaşanan yangın sonrası bölge esnafına destek verileceğini duyurdu. Ramazan ayı öncesi sağlanacak destek detaylarını ise Mansur Yavaş paylaştı.

Mansur Yavaş'tan Ramazan Öncesi O Esnaflara 15 Bin TL Destek Müjdesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, yeni bir destek hakkında açıklamalarda bulundu. Yangında zarar gören esnafların ramazan öncesi dönemde zor durumda kalmaması adına sağlanacak destek hakkında bilgi veren Mansur Yavaş, destek tutarını da 15 bin TL olarak açıkladı.

15 BİN TL ÖDENECEK

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan Kasaplar Çarşısı'nda geçtiğimiz gece saatlerinde yangın çıktı. Yangının gece saatlerinde olması olası büyük felaketi önlerken Kasaplar Çarşısı’nda bulunan çok sayıda esnafın dükkanı zarar görmüştü. Yangının çıkış nedeni bilinmezken soruşturma başlatılmıştı.

Meydana gelen yangında çok sayıda esnaf büyük zarar yaşadılar. Öyle ki Kasaplar Çarşısı’nda yer alan bu dükkanların bir çoğu kullanılamaz hale geldi.

Mansur Yavaş'tan Sevindiren Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş yaşanan yangının ardından Kasaplar Çarşısı’nda dükkanı olup zarar gören esnafa destek sağlanacağını bildirdi. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Mansur Yavaş destek tutarını 15 bin TL olarak açıkladı. 15 bin TL'lik destekramazan öncesi dönemde esnafın mağduriyetinin bir bölümünün giderilmesi amacıyla verilecek.15 bin TL'lik destek hakkında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından "Belediye meclisimizde aldığımız karar doğrultusunda, dün Kızılcahamam'da çıkan yangında iş yerleri zarar gören esnafımızın her birine Ramazan ayının da yaklaşması münasebetiyle 15 bin TL nakdi destekte bulunacağız. Yaralarımızı beraber saracak, beraber iyileşeceğiz." açıklamasında bulundu.
Yorumlar (0)