Mark Mobius Değerlendirdi! Bitcoin İndikatör Rolü Oynayabilir

Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 11. Boğaziçi Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Amerikalı yatırımcı Mark Mobius, başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mark Mobius Değerlendirdi! Bitcoin İndikatör Rolü Oynayabilir
Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 11. Boğaziçi Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Amerikalı yatırımcı Mark Mobius, başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mobius Kapital’in kurucu ve yatırım gurusu olarak bilinen Amerikalı yatırımcı Mark Mobius, insanların kripto paraya duydukları inancın hisse senedi kaybeden şirketler ile benzerlik gösterdiğini vurgularken bu neden ile Bitcoin’in hisse senetleri piyasası içinde indikatör olarak yer alabileceğini söyledi. Tüketici Fiyat Endeksleri( TÜFE) yoluyla piyasalarla ilgili doğru sonuçların ortaya koyulmadığını belirten Mobius, teknolojinin de gelişmesi ile he fiyatların hem de kalitenin artığı enflasyonist bir dönem yaşandığının altını çizdi.

Hisse Senedi Piyasaları Ekonomik Büyüme Sinyalleri Veriyor

Mobius, hisse senetlerinin bugün kazandığı değerde gelecek beklentilerinde etkili olduğunu belirtirken, 2021 yılı için hisse senedi piyasalarının beklentilerini paylaştı. Hisse senedi piyasalarının olumlu ve güçlü sinyaller verdiği belirten Mobius, hisse senetlerinin bu yıl GSYH oranlarında büyüme beklentisi yarattığını söyledi. Microsoft, Alibaba ve Apple gibi şirketlerin piyasa girişiyle teknoloji ve internet hisselerinin yükseldiğini ancak son dönemde durgunluk olduğunu belirten Mobius, endişeye neden olan faiz oranlarının hisse senetleri ile ilişkisinin çok düşük olduğunu açıkladı.

Yatırımlardan Önemli Gelirler Elde Ediliyor

Şirket hareketlerinin anlaşılması için kripto para piyasalarına bakılmasını öneren Mobius, insanların hisse senedi piyasalarında para kaybeden şirketler ile benzer özellikler taşıdığını, bu şirketlerin ileride daha da büyük paralar kazanacağını düşündüklerine dikkat çekti. Bu durumun hisse senedi piyasalarında açıkça görüldüğünü belirten Mobius, inancın şekli değiştirmesi sonrası hisse senedi piyasalarında satış rakamlarının artacağını belirtti. Orta ve uzun vadede kazanç fırsatının devam ettiğini söyleyen Mobius Türkiye, Tayvan ve Hindistan’da yatırımların devam ettiğini ve yatırımlardan önemli ölçüde gelir elde ettiklerini belirtti.
Yorumlar (0)