Marmarabirlik Ödemenin Son Çeyreğini 10 Mart'ta Ödeyecek

Tarım satış kooperatifi olarak 1954 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2020 ve 2021 yılını kapsayacak döneme yönelik açıklamalarda bulundu.

Marmarabirlik Ödemenin Son Çeyreğini 10 Mart'ta Ödeyecek
Tarım satış kooperatifi olarak 1954 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2020 ve 2021 yılını kapsayacak döneme yönelik açıklamalarda bulundu. 2020 ve 2021 dönemi için toplam 332 milyon değerinde ürün alımı yaptığını belirten Birlik, ürün bedellerinin yapılan ödeme planı çerçevesinde gerçekleştirileceğini söyledi. Ödeme planı kapsamında ürün bedeli ödemesinden geriye kalan 75 milyon liranın ödeme tarihi için 17 mart tarihi işaret edilmişti. Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yaptığı açıklama ile ödeme tarihinin 17 Mart’tan 10 mart çarşamba tarihine çekildiğini ve ödemelerin bekletilmeden yapılacağını söyledi.

Ödemeler Ziraat Bankası Aracılığı İle Yapılacak

Ürün alımına karşı ödenecek olan son miktarın 10 mart tarihinde yapılacağını belirten Asa, ödemenin yapıldığı gün içinde saat 18.00’dan itibaren ödemenin alacaklı tarafında bulunan ortakların ulaşabileceğini söyledi. Ortaklar, saat 18.00’dan itibaren Ziraat Bankası ATM‘lerinden paralarını alabilecekler. Ziraat Bankası üzerinden ödemelerin bekletilmeden yapılacağına açıklamalarında yer veren Asa, finansal yapının sağlamlaştırıldığını ve mali imkânların ödemeye imkân vermesi ile ödeme tarihinin daha erken bir tarihe çekildiğini belirtti. Ödeme tarihinin önüne çekilmesi ile yapılan 75 milyon liralık ödeme ile Marmara Birlik olarak birliğin ortaklarına borcu kalmayacağı yine birlik başkanı Hidamet Asa tarafından açıklandı.

Marmara Birlik Geleceğe Güvenle Bakıyor

Ödeme tarihinin 10 mart tarihine çekilmesi ve 75 milyon değerlik ödemenin ortaklara ulaştırılması ile herhangi bir borcu kalmadığını bildiren Marmarabirlik, mali durumun sağlıklı yapısına kavuştuğunu ortaya koydu. Bu gelişmeler ışığında ortakların, Marmarabirlik üzerinde daha büyük beklentileri olduğunu belirten Asa, kendi öz kaynaklarını kullanarak ihracatını arttıran, sürekli kar eden ve bu karlılığı yatırıma dönüştüren Marmarabirlik’in geleceğe güvenle baktığını da sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)